Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
AgroServer | AgroExpo | AgroFórum

ISSN 1338-399X   Dnes je 22. 2. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
Top panel

Linde Hydraulics vylepšil ťah na rezačkách Claas Jaguar

Linde Hydraulics vylepšil ťah na rezačkách Claas Jaguar
Firma Linde Hydraulics vylepšila optimalizáciou hydrostatického hnacieho mechanizmu ťah a komfort ovládania na samohybných rezačkách Claas. Okrem priania zákazníkov o zvýšenie ťahu, vylepšili inžinieri z Linde Hydraulics na samohybných rezačkách Claas Jaguar aj ďalšie prvky – napríklad zapínateľný hydrostatický zadný pohon, ktorý nahradil doterajší mechanický. Taktiež nová je prídavná funkcia hydraulického pozdĺžneho diferenciálu, čím už nie sú otáčky náprav prepojené. Nová hydraulika dovoľuje ostrejšie vyberanie zákrut, v ktorých trasa všetkých kolies nie je rovnomerne dlhá.
Claas Jaguar
Rovnako ako u predchádzajúceho modelu, aj v nových samohybných rezačkách Claas Jaguar je prepojené riadenie s naftovým motorom. Do najnovšej verzii je nainštalovaný výkonnejší procesor, ktorý ovláda jazdné vlastnosti stroja. Druhý riadiaci procesor, nezávislý na prvom, je zodpovedný za bezpečnosť jazdy. V novej verzii Claas Jaguar je takisto použitý nový, pevnejší materiál, z ktorého sú vyrobené hydraulické súčiastky pohonu. Napájací systém hnacieho mechanizmu zásobuje regulačné čerpadlo s prietokom 75 cm3/U a konštantný motor typu HMF 75-02 alebo HMF 105-02.

Vďaka tomuto riešeniu profituje poľnohospodár z komfortu jedného hydraulického bezstupňového nastavenia dĺžky rezu, na čo nepotrebuje dodatočný napájací obvod. Ak vodič pri žatve prispôsobí tlak v pneumatikách pôdnym pomerom, zmení sa jazdné nastavenie a dopravná rýchlosť rezačky. Aby sa tomuto zabránilo, je tlak v pneumatikách jeden zo vstupných parametrov elektronickej riadiacej jednotky.

Tak dosiahne rezačka po jednej krátkej kalibračnej jazde po poli maximálnu pracovnú rýchlosť pri bežnom pracovnom nastavení.

Samojazdná rezačka Claas Jaguar

Samojazdná rezačka Claas Jaguar Samojazdná rezačka Claas Jaguar Samojazdná rezačka Claas Jaguar Samojazdná rezačka Claas Jaguar
Samojazdná rezačka Claas Jaguar Samojazdná rezačka Claas Jaguar Samojazdná rezačka Claas Jaguar Samojazdná rezačka Claas Jaguar
Komentáre k článku:

Pridať komentár
Meno:
Vyhľadávaniev článkoch
v inzerátoch


Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách na tejto stránke? Zadajte svoju emailovú adresu:Posledné komentáre
Komentárpublic limited Pred 6 hodinami:
Ako sa stať farmárom
Komentárpublic limited Pred 6 hodinami:
Agrárny sektor potrebuje od rezortu čo najskôr finančnú pomoc
Komentárjulio Pred 13 hodinami:
Peniaze na nákup poľnohospodárskej techniky chýbajú
Komentárjohnmarco Pred 19 hodinami:
Predaj poľnohospodárskej pôdy nezostane bez regulácie
Komentármaria tereza Predvčerom:
MinisterJahnátek nechá projekt pôžičiek pre farmárov dobehnúť do konca
Komentárfaye miller 16-02-2020 02:05:43:
Slimačia farma hľadá odberateľa
KomentárDirect Providers of Fresh Cut BG, SBLC and MTN 12-02-2020 21:59:00:
Podporné konštrukcie pre vinič
KomentárLenka Bolkova 12-02-2020 00:49:40:
Úvery agrosektoru stagnujú
KomentárMr Arnoid Weman 11-02-2020 21:38:50:
Egyptské firmy sa vo zvýšenej miere zaujímajú o dovoz pšenice z Francúzska
KomentárMr Arnoid Weman 11-02-2020 21:36:46:
India exportuje 1,5 mil. ton pšenice
Inzercia
TOPlist
Bottom panel

© 2007 - 2017 všetky práva vyhradené! Obsah portálu je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis, šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Články uverejnené na Agroserveri neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.
Farby na stenu Farby, laky, omietky Košice