Nová séria Fendt 700 Vario – teraz začína už od 145 hp

Táto séria sa vyznačuje úplne novo vyvinutou kabínou VisioPlus vrátane oceneného Fendt Variotronic a najnovšej technológie motora s palivovou úspornou technológiou SCR pre ďalšie spracovanie výfukových plynov. Okrem rozšíreného sortimentu s celkovým výkonom od 145 do 240 hp Fendt na najväčšej svetovej výstave poľnohospodárskej techniky predstaví pre novú sériu ďalšie inovatívne technické riešenia.
Ďalšie tri modely
Od januára budúceho roku bude stupeň 3b (rada 4 prechodná) emisnej normy platiť aj pre traktory od 76 do 177 hp. Fendt v tomto svetle predstaví pre novú sériu 700 Vario ďalšie tri modely (714, 716, 718), ktoré rozšíria výkonnostný sortiment od 145 do 240 hp. Nové modely sú taktiež vybavené novou kabínou VisioPlus vrátane Fendt Variotronic, palivovo úspornej technológie SCR a iných známych charakteristík týchto zariadení. Model 714 Vario a 716 Vario je vybavený prevodom ML 140 a model 718 Vario a vyššie prevodom ML 180. Okrem predných nakladačov 5X/90 a 5X/85 tieto tri nové modely akceptujú aj Fendt Cargo 4X/85.
Fendt Plug and Work (pripoj a pracuj)
Počas prevádzky sa pri pripájaní náradia často nesprávne priradia hydraulické spoje traktora. Pomocou spojkového krytu Fendt Plug and Work (700 Vario, 800 Vario a 900 Vario) je možné naraz pripojiť až šesť hydraulických spojov bez ich pomiešania. Kryt má aj parkovaciu polohu pre ďalšie hydraulické spoje ako napríklad netlakový návrat a aj elektronický konektor pre ovládanie náradia ISOBUS. Čip RFID automaticky identifikuje náradie a okamžite nahrá uložené nastavenie daného náradia do Vario-Terminal – u v traktore. Fendt Plug and Work je k dispozícii v dvoch veľkostiach a je kompatibilné so všetkými hydraulickými spojmi.
Parkovacia poloha pre zadný záves
Ďalšou inováciu, ktorú Fendt predstaví pre novú sériu 700 Vario na Agritechnice, je parkovacia poloha pre zadný záves. Vývoj smeruje k používaniu spodných hákov – jedným z dôvodov je, že poskytujú väčšiu ťažnú silu a lepšie rozloženie síl v traktore. Avšak pri prezeraní kriviek spodné závesy často kolidujú s ťažnou tyčou alebo vývodovým hriadeľom. Zadný záves sa môže teraz na novej sérii 700 Vario (taktiež k dispozícii pre sériu 800 a 900 Vario) presunúť do parkovacej polohy bez použitia náradia. Dá sa to ľahko urobiť presunutím blokovacieho kolík a následným potlačením spodných závesov smerom hore, až kým nezapadnú na svoje miesto. Pretože týmto dôjde k skráteniu zdvíhacích vzpier, bude medzi spodnými závesmi a ťažnou tyčou alebo vývodovým hriadeľom väčšia vôľa (približne 15 cm pre 900 Vario). Parkovacia poloha zabraňuje poškodeniu spôsobenému kolíziou a zväčšuje uhla riadenia a tým aj manévrovateľnosť celej súpravy traktora s náradím.
Regulácia uvoľnenia záťaže pre predný záves
Regulácia uvoľnenia záťaže na predný záves zabezpečuje, že náradie optimálne sleduje pozemnú dráhu. Presúva časť hmotnosti zaveseného, dráhu sledujúceho náradia na traktor. Predurčený ventil udržiava tlak ložiska vpredu namontovaného náradia na konštantnej úrovni. Preto už nie sú viac počas žacích činností potrebné uvoľňovacie pružiny. Aktívne sledovanie nerovností terénu pomocou polohovacieho snímača na prednom závese umožňuje dynamické prispôsobenie sa premenlivým kontúram terénu. Nastavenie je možné ľahko upraviť pomocou Vario-Terminal – u a páky rozvádzacieho kanálu – aj počas jazdy. Reguláciu uvoľnenia záťaže je možné kedykoľvek vyradiť z činnosti, čím sa umožní manuálne zdvihnutie alebo spustenie náradia. Podľa požiadavky obsluhujúcej osoby môže byť náradie potom okamžite vrátene pod aktívnu reguláciu uvoľnenia záťaže.
Komentáre k článku:
Potrebujete financovanie svojho domu, svojho podnikania, nákupu automobilu, nákupu motocyklov, vytvorenia vlastného podnikania, osobných potrieb, viac pochybností. Poskytujem osobné úvery v rozmedzí od 5 000 do 500 000 EUR s nominálnou úrokovou sadzbou 2% bez ohľadu na sumu. V žiadosti o pôžičku uveďte presnú sumu, ktorú chcete, a jej lehotu splatnosti.
Pre viac príkladov nás kontaktujte iba na tejto e-mailovej adrese.
email: franciscobalseca49@gmail.com