Poľnohospodárstvo, poľnohospodárska technika, stroje
FAQ   Hľadať   Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny   Registrácia   Nastavenia   Súkromné správy 
 Prihlásenie
Obsah fóra agroserver.sk -> Kombajny a rezačky -> Ktorý kombajn je váš favorit?
Autor Správa
zvedy



Založený: 28 december 2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Po december 28, 2009 9:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

gregorko47
ano ona existuje aj ich vyrabaju po E514 bola E517 vylepšená E518 a potom zmodernizovaná E524 ktorá bola na vysokej úrovni potom podnik kupila nadnárodná spoločnost a inovali ich na Fortschritt MDW 527 takto sa to stalo aj s polskymi Bizonmi, ze ich zmodernizovali
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Po december 28, 2009 10:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Posledným vlastníkom nebola spoločnosť Case?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
zvedy



Založený: 28 december 2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Ut december 29, 2009 7:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem neviem ci to bolo case alebo NH ale isto niektora nadnárodna spoločnost ktora to prevzala a zmodernizovala
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
patoo



Založený: 06 november 2009
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Po január 04, 2010 10:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Posledným vlastníkom bol Case...pár 527 sa vyrobilo aj v červenom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zvedy



Založený: 28 december 2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2010 7:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

chlapi chcem sa spytat na vas nazor a skusenosti z kombajnami znacky EPPLE Mobil ,class alebo inej znacky tychto malych konbajnov ci sa oplati do nich investovat aj ked viem ze su to uz stare stroje ale este par sezon by fungovali na zahumneky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Št január 07, 2010 7:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

My sme vysololi za Ferguson (záber asi 1,6m, pôvodný motor bol VW z chrobáka) 100 tácov asi v 93, na tú dobu to bola pálka, ale v tom čase bol po malých kombajnoch enormný dopyt, E512 sa vtedy dali zohnať za polovicu, no na 3ha po záhradách bol veľký. Teraz by sme ho v podstate ani nepotrebovali, chodí sa s ním skoro iba po fuškách, ale sa divím, že na to otec vôbec sadne, horúčava, prach, všetko ovládanie manuálne za 66€/ha niekedy po tom kolko nakosí sa neodváži pýtať ani tolko...nemá to zmysel. Ale čo sa týka opráv, nie je to nič strašné, občas niečo odíde, ale zváračka a sústruh spravia GO skoro na celom stroji Laughing
Asi vlani známy priniesol z čiech podobný kombajn, ale trocha väčší 2,5m záber tiež ferguson, bol za šrotovú cenu, s dopravou stál asi 40 tis. a zatial sú s ním spokojný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
zvedy



Založený: 28 december 2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2010 8:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a ten ferguson to je benzinak alebo naftak ale usudzujem ze ked je to z chrobaka tak je to benzin a neprehrehrieva sa motor pri zatve? ale ak uvazime ak je vzduchom chladeny tak by nemal sa prehrievat ale na tej horucave a prachu neviem neviem a kosi to dobre ? mozes hodit nejake fotky prosim ? a ak sa mozem spytat nie je na predaj ? Smile lebo hladam take nieco pre sebe na tie tri hektare mam aj vyhliadnute par kusov len tie su v zahranici a cena je dost vysoka na to ze su to uz veterani za to mam 512 ale tu nechcem lebo ako si uviedol ta je na taku malu plochu enormne velka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2010 10:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Denne zmákne 2ha v pohode aj s údržbou, ten origo motor nebol zlí, ale okolo ale zhruba 30l benzínu ha ha padlo, raz sa nám aj chitil horieť, chytily sa plevy v chladení, no naštastie bol poruke hasičák, tak sa nič vážne nestalo, no keď sme rozšírili hospodárstvo na 10ha začali sme uvažovať nad výmenou motora, tak sme tam dali sláviu 2valec, výkonovo zhruba sedí, ale má trocha nižšie max otáčky, chcelo by to zvečšiť remenicu od motora aby mala mláťačka trocha vyššie otáčky a bodol by na ten motor aj chladič oleja, ale inak v ňom slúži už asi zo 10 rokov. My ho zatial nechceme predať, no pred pár rokmy sme len tak z pasie boli pozrieť jedného chlapíka, ten predával 2 ks za 70 tis. Máme aj E512, tá nám na 50ha bohate stačí.
Niekde asi na farmwebe som videl tento ferguson s dorobenou kabínou, celkom sa mi to páčilo.
Takú slabšiu fotku nášho najdeš nirkde tu:
kód:
http://pokec.azet.sk/cbs1/fotoalbumy?i9=9b61f6265c86#/cbs1/fotoalbumy/stroje/ft-167859928?i9=9b61f6265c86

Dokonca som našiel aj jeden inzerát, ale tento vizerá že má namiesto nádrže nejakú vrecovaciu stolicu:
http://www.autobazar.eu/it/massey-ferguson-mf-630s-id1061796.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
zvedy



Založený: 28 december 2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2010 11:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

hej stou stolicou poznam v susednej dedine ho maju alebo mali neviem ale viem ze stym bolo trapenie s vrecovanim nebolo to take konfortne ako ked maš zásobník viacej ruk potrebujes a kopec vriec a po sichte si ako dolamany Smile. ozaj ked tak spetne zoberes vratili sa investicie co ste vratili do toho kombajnu ? a ako s nahradnimy suciastkami daju sa nahradit alebo zohnat naprikla zabky na kosu a take prkotiny ? ja mam zalusk http://www.konedata.net/MF186.htm len neviem ci sa to oplati.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2010 1:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Náklady neboli nejaké strašné, menil sa pojazdový variátorový remeň a okrem toho ešte nejaké bežné remeňe, žabky sme zvikly občas prebehnúť iba brúskou, ale to nebolo ono, asi pred dvomi rokmy sme ich vymenili, pasovali asi z classu, no obávame sa opojstranného klinového remeňa, ktorý už nevizerá najlepšie a nový by sa musel dať robiť na mieru za cca 500€.
Mám pocit, že ten typ čo sa ti pozdáva (alebo niečo velmi podobné) kúpil ten známy, ale má v ňom už aviácky motor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
surda



Založený: 13 február 2010
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ne február 14, 2010 11:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdrvim.
CHcel by som tiez nieco napisat ohladom tej 512-ky.
Pisete,ze sa hodi na mensie mnozstvo ha,nehovorim,ze nie,ale predstavte si,ze u nas ten kombajn v rokoch 85-90-tich robil na rozlohe 250ha.
Kazdy rok zacinal zatvu a kamarat co na nom chodil si ho nevedel vynachvalit,robil denne cca 8ha-co vnasich kopcoch bolo dost,druhy kamos po tom dostal nejaky myslim,ze Polsky kombajn ,,Bizon,,tak sa myslim volal ,ten bol fungel novy ale naramne sa prve dva roky kazil,urobil len polovicu ha co ta 512-ka.
CHcel som tim len povedat,ze fakt tie kombajny na ten cas boli dobre i kvoli suciastkam dali sa zohnat takmer vsade.
Tich 250 ha nerobil samozrejme ten jeden alebo dva,kto to pozna vie,ze v tich casoch chodili na vypomoc aj druhe kombajny zo susednych druzstiev.
Este ma napadla jedna vec,neviem ci niekto z Vas mlatil na 512-ke ľan----u nas sme mali zasiate asi 7ha,zbera sa to tak dost pozde na jesen no chlapi to Vam poviem to som este nezazil,od rana do obeda sme presli asi tak 300m--to sa motalo,zapchavalo,ten motak co je v predu na stole ten to neprisuval k rez.liste ten to vytrhaval von aj s korenom--proste na infarkt-------napokon sme sa na to vy...li a som to musel vyorat.U susedou dokonca co som sa dozvedel otrhli cely bubun na E-516-ke.
Nech Vas take daco nestretne.Majte sa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
10145



Založený: 03 marec 2009
Príspevky: 6
Bydlisko: Topolčany

PríspevokZaslal: Ne február 14, 2010 12:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

gregorko a aký drtič prisposobujete na tú 514? prevody už máte hotové? ja som si vyrábal drtič doma sám, už je aj zavesený,treba len spraviť prevody.všetky remenice už mám, len to dať dokopy. bude mať cca 3000 ot/min.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zvedy



Založený: 28 december 2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Ne máj 23, 2010 9:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

CBS napísal:
My sme vysololi za Ferguson (záber asi 1,6m, pôvodný motor bol VW z chrobáka) 100 tácov asi v 93, na tú dobu to bola pálka, ale v tom čase bol po malých kombajnoch enormný dopyt, E512 sa vtedy dali zohnať za polovicu, no na 3ha po záhradách bol veľký. Teraz by sme ho v podstate ani nepotrebovali, chodí sa s ním skoro iba po fuškách, ale sa divím, že na to otec vôbec sadne, horúčava, prach, všetko ovládanie manuálne za 66€/ha niekedy po tom kolko nakosí sa neodváži pýtať ani tolko...nemá to zmysel. Ale čo sa týka opráv, nie je to nič strašné, občas niečo odíde, ale zváračka a sústruh spravia GO skoro na celom stroji Laughing
Asi vlani známy priniesol z čiech podobný kombajn, ale trocha väčší 2,5m záber tiež ferguson, bol za šrotovú cenu, s dopravou stál asi 40 tis. a zatial sú s ním spokojný.


CBS uz som kupil taky isty ferguson 630s ako mas len motor je tam 1.9tdi dufam ze to pojde par dobrych sezon a nesklame ma to a verim ze som si vybral dobre medzi tolkymi znackami
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gregorko47



Založený: 14 december 2009
Príspevky: 13
Bydlisko: Partizánske

PríspevokZaslal: Ut august 31, 2010 11:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="10145"]gregorko a aký drtič prisposobujete na tú 514? prevody už máte hotové? ja som si vyrábal drtič doma sám, už je aj zavesený,treba len spraviť prevody.všetky remenice už mám, len to dať dokopy. bude mať cca 3000 ot/min.

[10145 ano už máme ten drtič hotovy a tuto sezonu sme aj s nim robili. Ten drtič mame z rakuska a s kombajnu Claas merkator je trosku uzši ako je 514 ale to sme prisposobili. Ide o sklapaci typ drtiča. Mali sme z toho claasa aj dve medzikladky, ktore sme potom pouzili v tych prevodoch. cele to je nahanané popod baterky od mlatačkovej remenice. Ked zapneš malatacku zapnes aj drtic a ked vypnes mlatacku vypnes aj drtic. nemusic zhadzovat žiadny remen. tahaju to celkovo 3 remene s klinom 22. Otačky drtiča sme riesili tak aby mali 2200 ot/min. pri 2000 ot/min. motora..

Ja si myslim že 3000 ot/min na drtič pri kombajne E 514 je moc, pretože ten motor bude mat s tym čo robyt. Mam aj katalog tovarenskych drticov vyrabaných v cechach a tam davaju 2300ot/min. a to je tovarenske a E 512 davaju 2000ot/min.

este jedna vec skusali sme vyrobit drtic aj my doma podla fotiek tovarenskeho drtica ale ten rotor teda valec s nozmi nebol dobre vyvazeny a navise sa nam pri zvarani CO2 mierne prehol. nasledopk bol taky ze o triaslo celou masinou to sme mali este E 512 a po 15 minutach roboty sme ho radsej zvesili dole a mam ho doma. zacali nam praskat plechy na vytrasakovej skrini.]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Ut august 31, 2010 3:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Stačí, že ti na drtiči chýba nôž a už to robí bordel. Kupoval som drtič za traktorom, keď som bol preň, rovno som sa zastavil v strnisku po slnečnici, keď som to pustil, triasla sa ešte aj pôda na okolo, ale chýbalo a bolo polámaných asi 12 nožov, keď sa všetky doplnili, vibrácie sa utlmili, v traktore už ani necítiť.
Zmenu výkonu medzi E512 a 514 robí iba dávka na čerpadle, ale aj tak je ten motor do kombajna s drtičom slabý.
Pri kosení jačmeňa nebolo treba ani drtič Wink horelo celé strnisko, kým neprišli hasiči. Príčina požiaru zaseknutá kotúčová brzda. Ak keď kombajnistu nenapadlo, prečo cítiť ferdol, ohňu našťastie unikol a na horiace plevy pri brzdách stačil hasišák Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď   
Zobraziť predchádzajúcu tému
Zobraziť nasledujúcu tému
Obsah fóra agroserver.sk
Strana 2 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group

Administrácia a hosting Neobyte webdesign