Poľnohospodárstvo, poľnohospodárska technika, stroje
FAQ   Hľadať   Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny   Registrácia   Nastavenia   Súkromné správy 
 Prihlásenie
Obsah fóra agroserver.sk -> Mechanická a chemická starostlivosť -> mechanicky otacany pluh
Autor Správa
tomas



Založený: 01 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 2:23 pm    Predmet: mechanicky otacany pluh Odpovedať s citátom

Mali ste niekto taky pluh? Je to ovela horsie ako hydraulicke otacanie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: St máj 14, 2008 1:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Je vôbec také niačo? To musí byť komplikované riešenie Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
tomas



Založený: 01 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: St máj 14, 2008 4:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

CBS napísal:
Je vôbec také niačo? To musí byť komplikované riešenie Shocked

Minuly tyzden sme sa boli na 1 pozriet a koplikovane to vobec nie je. Su tam 2 body v ktorych sa pluh zaistuje a 1 packa ktorou ho odistis pluh sa sam otoci. Na otacani je este par struniek a zopar drobnosti ktore som teda nepochopil ale tie strunky zabezpecia aby sa ten pluh pohol ked ho odistis. Sice som nevidel ako sa ten pluh obrati na traktore ale celkom som tomuto mechanizmu uveril. Pluh co sme boli pozerat mal ale inu chybu, bol to stary nemecky pluh akurat ze bol malo zodraty ako keby ho ani nepouzivali a tiez mal hlavy dost blizko pri sebe a boli len 30 cm kym mi sme chceli radsej 35 tak sme sa rozhodli poobzerat sa po niecom inom. Inak nevies o nejakom spolahlivom sposobe, teda okrem odskusania, ako spoznat dobry pluh? Je to ako s tym vasim 3-akom co ho nechce tahat ani zt-303, takisto aj kedysi na nase druzstvo doviezli 2 fortschrity a 1 oral dobre a orie dodnes a 2 nie a pritom boli rovnakeho typu. Kedze zhaname pluh toto ma teraz dost zaujima.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: St máj 14, 2008 6:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No zistiť ako orie pluh bez skúšky je takmer nemožné. Ale keď vidíš, ako má natočené dosky, vieš aký bude mať asi odpor. inak ten rúrkový troják orie krajšie ako ako podobný štvorák, ktorý nemá natoľko kolmé hlavy.
Osobne sa my nesené pluhy nepáčia, nedajú sa nastaviť tak, aby orali rovnako v oboch smeroch pri orbe v boku. Obracáky to isté, jeden u nás kúpil KUHN asi 4 x 35 obracák a nevedeli ho nastaviť ani servisáci; bolo za ním vidieť každú druhú brázdu.
Preferujem polonesené pluhy, do záhrad síce nie su, ale inak je s nimi radosť orať napr B201 alebo PHX žiadne kríženie traktora a vytláčanie z brázdy a bez problémov vojdú aj do suchšej pôdy. Nevýhodou je zmena záberu pri rôzne ujazdenej pôde a väčšie úvrate.
To je zvláštne, že dva rovnaké pluhy neorali rovnako dobre. Inak Forschritt pluhy chvália všetci, jeden známy prerobil B201 na nesený šrvorák a nevie si ho vynachváliť za 7745.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
tomas



Založený: 01 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2008 3:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

S tymi fortschritami to neviem posudit lebo tu u nas su vacsinou take co poostavali z druzstva a tie su vo velmi zlom stave aj ked este oru. A inak keby som mal 150 konovy traktor a 30 ha polia tak by som si tiez kupil poloneseny pluh ale ked ories s 3akom alebo 4akom tak sa o polonesenom velmi uvazovat neda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď   
Zobraziť predchádzajúcu tému
Zobraziť nasledujúcu tému
Obsah fóra agroserver.sk
Strana 1 z 1
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group

Administrácia a hosting Neobyte webdesign