Poľnohospodárstvo, poľnohospodárska technika, stroje
FAQ   Hľadať   Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny   Registrácia   Nastavenia   Súkromné správy 
 Prihlásenie
Obsah fóra agroserver.sk -> Traktory -> Technika z krajín bývalej RVHP
Autor Správa
VladimirSRB



Založený: 12 december 2010
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Po december 27, 2010 3:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

T-40 ma nejaku chybu vo vyroby, dufam že to ten vaš sused vie. Nesmiu sa použivať spomaleny asi 5. a 6. rychlostny stupeň lebo v tomto pripade nema dobre mazanie.
Ten veľký hluk robi diferenčijal a tu kabina nepomaha. Nie je ani vyfuk tichy, ale tu kabina už pomaha.
Moj Vladimirec je ako pol T-štyridsaťky (maju rovnake valce, len ten moj je dvo-valcovy namiesto štyri-). Jeho diferenčijal sa da znesť, ale vyfuk praska ako guľomet. Ked nahodov necham otvorene dvere s ľavej strany chce mi hlava prasknuť. Možem si len predstaviť aky je pociť na štyridsaťky bez kabiny.
Bol som raz u jedniho človeka čo ma DT-20 a sam si spravil kabinu na ňho taku peknu že som ledva veril že to urobil sam. U nas teraz vyšol taky zakon že každy traktor musi mať kabinu ak si mysli isť cestov a preto sa všetci snažia spraviť čo možu. Kupiť si hotovu, novu kabinu pre stary traktor nie je vela mudre lebo nove kabiny su drahšie ako nejaky z tychto starych traktorov. Našľastie ja tu starosť nemam. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Po december 27, 2010 8:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

O tom nedostatku T40 s mazaním prevodovky som nevedel, ako som už spomínal, nie je ich tu veľa.
Sused potrebuje tú kabínu zaskliť hlavne preto, lebo jazdí aj v zime. Hluk nie je až taký problém, diferenciál alebo prevodovka trocha hučí, ale nie je to až také hrozné. Tebe ide asi preto riadny hluk z výfuku, lebo je to iba dvojvalec.
To je celkom zaujímavé, že uvás budú musieť mať všetky traktory kabínu. Unás pre zmenu do roku 2012 musia byť všetky stroje evidované a budú kontrolované na staniciach technickej kontroly STK (kombajny, lesné traktory, pozemné storje,...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
VladimirSRB



Založený: 12 december 2010
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Po január 17, 2011 11:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

CBS napísal:
To je celkom zaujímavé, že uvás budú musieť mať všetky traktory kabínu. Unás pre zmenu do roku 2012 musia byť všetky stroje evidované a budú kontrolované na staniciach technickej kontroly STK (kombajny, lesné traktory, pozemné storje,...)


U nas už davno každy traktor ktory sa zapajal do ciest musel byť registrovany. Registracia bola na trvalo ale sa technicka spravnosť musela kontrolovať raz do roka. Poistovku si mohol zaplatiť kto chcel, nemuseli sme. Rovnaka procedura bola aj pre kombajnov, jednoosich malotraktorov atd. Vozy sa takisto osobite registrovali. Tak bolo u nas od druhej svetovej vojny do počiatku minuleho roka.
Teraz po novom všetcy musime placať poistovku, čo je celkom mudre osobne pre tichto čo prevadzaju veľa času s traktorami na cestach. Teraz mame tu viac drahych autach ako drev a ak nahodov oškriabeš nejake nove auto zahraničnej vyroby budeš predavať pôdu že by si mohol platiť za opravu keby traktor alebo kombajn nemal poistovku.
Takisto po novom zakonu musime každy mať aspoň jedne žlte rotirajuce
svetlo na vrchu kabine. Už som vravel že traktor musi mať kabinu, ale toleruju aj roll bar ak je zdokumentovany.
To ešte nie je koniec. V bliskej buducnosti dostaneme aj nove registračne tabuľke ktore nebudu na trvalo. Bude procedura rovnaka ako za auta.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2011 12:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Všetky tieto zmeny vyžaduje EU, najskôr sa to preto aj u vás mení. Zaujímavé však je že keď prechádzaš Rakúskom, či Nemeckom po dedinách jazdia aj stroje, ktoré nemajú ani len povinné osvetlenie. Osobne nie som proti technickým kontrolám, ani proti povinnému poisteniu, ale keď má človek viac techniky, tak to nie je málo peňazí, ktoré doslova vyhadzuje každý rok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
VladimirSRB



Založený: 12 december 2010
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2011 7:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

CBS napísal:
Všetky tieto zmeny vyžaduje EU, najskôr sa to preto aj u vás mení. Zaujímavé však je že keď prechádzaš Rakúskom, či Nemeckom po dedinách jazdia aj stroje, ktoré nemajú ani len povinné osvetlenie.


Srbsko ešte nie je ani kandidatom pre členstvo v EU ale už sa robime väčšim Europanom niež veduce krajiny v Europskej Unii.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2011 8:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj unás to tak bolo, unás sa prímali rozhodnutia, ktoré sa v únii ešte iba plánovali. Osobne náš vstup do únie nehodnotím veľmi pozitívne. Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
Lubom



Založený: 18 január 2009
Príspevky: 21
Bydlisko: Brezno

PríspevokZaslal: So január 22, 2011 9:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Posrata europska unia, nic dobre z toho nekuka.
Pokazili co mohli a najhorsie je ze do vsetkeho sa serie USA
to ma ako europana dos serie, nech si ostanu za morom debili.
Priemerny stredoskolak v amerike ma problerm s citanim a pisanim.
Zaujimave mat na tomto fore niekoho zo srbska.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
VladimirSRB



Založený: 12 december 2010
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Ne január 23, 2011 11:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubom napísal:
Zaujimave mat na tomto fore niekoho zo srbska.


He, he, dakujem!
Toto je už off topic ale musim napisať ešte to že ani ja nie som podporovateľom vstupu Srbska do EU a som v menšine. Nechapu ľudia o čom sa tu robi kym sa nestanu už tam. Mam rodinu v Nemecku a Rumunsku a priatelia zo Slovenska a Slovinska. Všetcy vravia že bolo lepšie drev.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lubom



Založený: 18 január 2009
Príspevky: 21
Bydlisko: Brezno

PríspevokZaslal: Po január 24, 2011 1:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Poviem ti len jednu vec, ak by sme boli vstupili do unie pred 20rokmi
ako Irsko mali by sme z toho vyhody. No dostali sme sa tam pozde.
Ja pracujem v irsku, tu boli preinvestovane biliony eur a vsetko je
v prdeli. Nedokoncili ani tu jednu dialnicu co tu zacali stavat !
Teraz su v srackach a slovensko sa im spolu s inymi krajinami ide skladat
aby mali z coho zit. To je v p....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fristan



Založený: 23 január 2012
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Po január 23, 2012 5:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

CBS napísal:
Spisso napísal:
Ten ZETOR 5748 sa este pouziva normalne na orbu, tahanie a podobne prace? A ze ZETOR nieje dobry. Opravit si ho dokaze priemerny hospodar, diely su dostupne, a zvladne to skoro vsetko. Aky to je rok vyroby?

Máme dva, 5748 (r.v. 1975) a 5718, orieme s ním iba záhradu, zetor nie je traktor na orbu. Bežne s ním robíme všetky ľahšie práce okolo lucerky, sejba, valcovanie, na ostané je tu ZT 303 a ZTS 12145


ak ZETOR nie je na orbu orte sami a ťahajte pluh. Už som dlho takú blbosť nepočul.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 3:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak skús zorať 15 ha, či nezmeníš názor. U nás sú dosť ťažké pôdy, 5748 s rúrkovým trojákom má má dosť. Keď sa ťažko orie, 3 radlice ani nepotiahne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
vasthaesh



Založený: 28 október 2018
Príspevky: 9716

PríspevokZaslal: St október 31, 2018 10:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Th49BeBeBlQuLaXVIaARGePrWiMiMTCDPoDeAtTNPaSoDiJeCDYoDeCoPeSe
MAJoMoJoCaHeSeDoXIPaLiMoIrAlMePaByPiElImHuDeDeMaopWiWiElDV
RoXVEvIvXXXXPaRaNiofEtDyChThFiDrDaWiBlWiToRiHamAAuEvAVCaGe
RuThSIBoMiKnZeSwAuRHRiXXNoRoWiXVSvWoNoDaOkWiXXGPDaDVCDPeCD
BrAnSIBrHoElMiMoStFlCBSIcyOlPaPaRoSaBEHeHaPofuHeOuEdRiBlTo
WiWiMaBoLEReChFrBoMaInIsFoPIGoSuCDXVSMXIXXIIOrNaMaLoHeJoSh
BoSoAlSuIIDaNihaJaRaIaCoExPMMaQuRiThFeCoFrWhJeDiDVChDMFlCi
AdLuSeSIMiUnADThCaAsWoNoBaIIMoCDPhVi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FrankJScott



Založený: 22 január 2020
Príspevky: 109
Bydlisko: UK

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 11:43 am    Predmet: I love this article, so big thanks for the effort! Odpovedať s citátom

Alway reading this article Smile Btw, if anyone is looking for top tv casting devices, I highly suggest a few useful sites such as tv cast buddy, tv cast buddy reviews and tv cast buddy review, it's great! Failing that, try tv cast buddy, tv cast buddy reviews and tv cast buddy or even https://www.smore.com/byr59-tv-castbuddy-review-does-it-work, tv cast buddy and https://www.smore.com/byr59-tv-castbuddy-review-does-it-work.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky ICQ
FrankJScott



Založený: 22 január 2020
Príspevky: 109
Bydlisko: UK

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 1:29 pm    Predmet: Very nice blog, so well done for the effort! Odpovedať s citátom

Alway reading this forum Smile Btw, if anyone is interested in great tv casting devices, I highly suggest a few useful pages such as casting windows to television and tv streaming devices , it's excellent! You may as well also try television casting apps and casting to television or even streaming ion television and streaming television from germany .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky ICQ
FrankJScott



Založený: 22 január 2020
Príspevky: 109
Bydlisko: UK

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 2:18 pm    Predmet: Big fan of this blog, so well done for your efforts! Odpovedať s citátom

Always checking this site Smile Btw, if anyone is seeking top tv casting devices, I highly recommend a few related blogs like tv caster buddy and casting television chile , it's excellent! You may as well also try tv cast from laptop and tv stream or even lethal weapon tv cast and tv casting directors uk .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď   
Zobraziť predchádzajúcu tému
Zobraziť nasledujúcu tému
Obsah fóra agroserver.sk
Strana 5 z 10
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group

Administrácia a hosting Neobyte webdesign