Poľnohospodárstvo, poľnohospodárska technika, stroje
FAQ   Hľadať   Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny   Registrácia   Nastavenia   Súkromné správy 
 Prihlásenie
Obsah fóra agroserver.sk -> Traktory -> Zetor 5245
Autor Správa
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: St apríl 09, 2008 8:04 pm    Predmet: Zetor 5245 Odpovedať s citátom

Zakladam vlakno Z5245
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: St apríl 09, 2008 8:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Daju sa tu pridavať fotky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Samorost



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2008 10:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To si teda moc dobre vlakno nezacal. Mal som moznost dva krat s 5245 nakladat, a mozem povedat, ze je to trochu nedomyslene. Alebo skor tento Zetor je urceny skor na manupiluciu zo zadu (tahanie,..) ako na nakladanie. Nakladal som s tym slamu a vsetko mi to chodilo na chladic, ten potom bol malo vetrany a prehrieval sa mi motor. Musel som to po kazdej hodine cistit a slamu odtial vyhadzovat, no hnus. S inym strojom by som urobil viac roboty za ten cas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Spisso



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2008 10:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Okrem toho je to trojvalec, takze ak sa pouziva na manipulaciu s predu, kde sa casto otacas a vrtis na mieste, pri urcitej zatazi ten motor dostava zabrat. takze ak ZETOR 5245, tak len na tahanie zo zadu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ToHubi



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2008 11:01 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Musim si trochu zastat zetor 5245. Sice je to len trojvalec, ale co sa tyka spotreby, je dost dobry. Nemam skusenosti s nakladanim, ale s tahanim. Dokonca musim povedat, ze kde niektore 72.. rady uz skapali, pomohla 5245 uplne v pohode. A ta spotreba ....
A pocul som o tom prehrievani, a aj riesenie preto mali. Vymenili prednu kapotaz a dali tam hustejsie sito. Slama potom neprechadzala az na chladic a nebranila tak dobremu chladeniu. Dalsia vec je, ze pri nakladani slamy, ma vacsina traktorov podobny problem. Kazdy chladic je zahadzany, akurat je tam lepsie riesene chladenie, ale zapotia sa urcite aj ine traktory pritom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Ut apríl 22, 2008 11:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kamaráti mali 5245, no ten stál viac v dielni ako na poli, stále mali niečo s motorom no možno mali naň takú smolu Laughing potom ho vymenili za 7011.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
Meszi



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: St apríl 23, 2008 10:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To je tak, ked si kupia maly traktor na velke veci, chcu usetrit a zatazuju ho viac ako zvladne. Ale myslim si, ze s tym 7011 su uz teraz spokojny, alebo nie Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: St apríl 23, 2008 12:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

s tou 52 sa max valcovalo po siatí a väčšinou len zásobovanie okolo maštale,
70-ka sa dlho neohriala, doplatili čosi a vymenili za 10145, tu maju este aj teraz, na nej bol pozoruhodný tlak oleja - za studena 0,5atm, za tepla 0 a takto jazdil asi 6 rokov, spravili komplet GO motora, a teraz ide ako drak Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
ToHubi



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: St apríl 23, 2008 2:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ake gumy maju na tom 10145? 12,4-24 a 18,4-34 alebo 14,9-24 a 18,4-34?
Sa tu hadam z kolegom s akymi gumami to ide z vyroby. Mne sa zda ze 12,4-24 a 18,4-34, no on tvrdi to svoje, stavili sme sa, tak dufam, ze vyhram Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: St apríl 23, 2008 3:57 pm    Predmet: Pneu Odpovedať s citátom

12,4-24 a 18,4-34 takéto máme na 12145, tá 101 má zadné rovnké, a predné, neviem rozmer ale ich má určite menšie aj disky, predné pneu 14,9 - 28 má 16045, ale boli rôzne kombinácie, preto je aj plno druhov ozubených kolies do prídavných prevodoviek
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
ToHubi



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: St apríl 23, 2008 6:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to mam len polku stavky vyhratu, este potrebujem zistit tie predne gumy. Dik Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2008 9:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten kamarat ma vraj predne pneu na tej 10145 asi 12,4-24
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
ToHubi



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 7:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem ti velmi pekne, ako dokaz mi to staci, vyhral som stavku. Mas u mna pivo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 6:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Samorost napísal:
To si teda moc dobre vlakno nezacal. Mal som moznost dva krat s 5245 nakladat, a mozem povedat, ze je to trochu nedomyslene. Alebo skor tento Zetor je urceny skor na manupiluciu zo zadu (tahanie,..) ako na nakladanie. Nakladal som s tym slamu a vsetko mi to chodilo na chladic, ten potom bol malo vetrany a prehrieval sa mi motor. Musel som to po kazdej hodine cistit a slamu odtial vyhadzovat, no hnus. S inym strojom by som urobil viac roboty za ten cas.


Prehrievanie pri nakladani nemá nič špoločné s trojvalcom ale s tým že si si nedal sitko na prednu masku a na bočné.keby si tak spravil nezasere sa ti chladič.Stejný problém na aj 4 valec je tam rovnaký chladič od 52až po 77.Takže stači pri praci rozmýšlať a vyvaruješ sa problémom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 6:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ToHubi napísal:
Musim si trochu zastat zetor 5245. Sice je to len trojvalec, ale co sa tyka spotreby, je dost dobry. Nemam skusenosti s nakladanim, ale s tahanim. Dokonca musim povedat, ze kde niektore 72.. rady uz skapali, pomohla 5245 uplne v pohode. A ta spotreba ....
A pocul som o tom prehrievani, a aj riesenie preto mali. Vymenili prednu kapotaz a dali tam hustejsie sito. Slama potom neprechadzala az na chladic a nebranila tak dobremu chladeniu. Dalsia vec je, ze pri nakladani slamy, ma vacsina traktorov podobny problem. Kazdy chladic je zahadzany, akurat je tam lepsie riesene chladenie, ale zapotia sa urcite aj ine traktory pritom.

Máš doma 5245? Ja hej spotrebu ma odmeranu nasledovne: Hodinova jazda so solo traktorom 5l na hodinu. Orba trojak pluh 1Ha 20l nafty, Dalej spotreba s vlekom s celkovou hmotnostou 9t 8l na hodinu.
To nehovorim o tom že sebemenši kopeček napr stupanie a most cez rieku už ideš do 4ky. Ked to porovnam s Z6911 47.5kw tak ta bere s vlekom 10t celkova hmotnosť 8,6l na hodinu jazdy. Takže j etam rozdiel 0,6l vo vleku čo je pre 52 veľmi zla hodnota na to aký výkon to podáva.To 6911 je n atom kralovsky taha ten vlek na pol plynu.Takže s tou spotrebou to nebude zase u 52 take ružové.Pokial ju zatažiš jednak nestiha a aj veľa žere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď   
Zobraziť predchádzajúcu tému
Zobraziť nasledujúcu tému
Obsah fóra agroserver.sk
Strana 1 z 7
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group

Administrácia a hosting Neobyte webdesign