Poľnohospodárstvo, poľnohospodárska technika, stroje
FAQ   Hľadať   Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny   Registrácia   Nastavenia   Súkromné správy 
 Prihlásenie
Obsah fóra agroserver.sk -> Traktory -> Aký traktor ??
Autor Správa
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 4:13 pm    Predmet: Re: Poďakovanie Odpovedať s citátom

zaciatocnik napísal:
Ďakujem všetkým za odpovede. Je to super, že sa človek môže opýtať na názor iných a potom si vybrať.

Tak ja som si vybral tú 6245. Tá sa mi ľúbi, lebo aj ceny sú aké také a odhrňovať budem sneh dole z kopca, lebo tá usadlosť je na takom tiahlom kopci 2,5 km od cesty.

Balíkovať nebudem, lebo máme fúkar na seno, takže horal to pochňape.

Wintrej, ty máš jaké bicepsy ?
To vládzeš s tou pílou robiť celý deň ?? Rolling Eyes
Tak to si makáč !

Ešte raz Ďakujem všetkým a prajem Vám všetko naj !!!


No biceps obvod mám 43cm to ti poviem presne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 4:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak potom pošli fotky tej 6245 na wintrej@mobilman.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zaciatocnik



Založený: 26 máj 2008
Príspevky: 8
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 6:31 pm    Predmet: fotky Odpovedať s citátom

Ahoj Win

Tak na tie fotky si ešte počkáte, lebo tyeraz mám plné ruky práce s domom, alebo rančom ??

Je to taký gazdovský dom aj so stajňami, na starej polnohosp. usadlosti.

Snáď na rok ??

Držte sa všetci, zatiaľ prajem všetko dobré !!!
Peter-Levoča
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2008 5:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

oki , a ešte si na mňa spomenieš jak som ti nukal 7245..xixi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Št jún 19, 2008 12:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslím, že bude mať problém s výkonom motora, pri prácach so senom.
My niekedy kosíme lucerku s tromi traktormi, s výkonmi od 50 do 90 hp a všetky so ŽTR165. Tu tých 90 hp ide viac menej iba do spotreby, ale je rozdiel, či parcelu kosí jeden traktor celé doobedie, alebo za dve hodinky je po všetkom Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
zaciatocnik



Založený: 26 máj 2008
Príspevky: 8
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: St júl 16, 2008 6:51 pm    Predmet: Predný nakladač Odpovedať s citátom

Ahoj chalani.

Este raz sa na Vás obraciam o radu, ako je to s predným nakladačom na traktory zetor.
Na inzerátoch som sa už 2 krát stretol s ponukou predaja predného nakladača, ale stále bolo napísané že vhodné len pre traktor bez predného náhonu.

Lenže ja potrebujem aj s predným. Tak ako to je ?? Dá sa čelný nakladač s lyžicou namontovať aj na 6245 ku?? či len na 6211 ?

Poraďte.

Dík.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: St júl 16, 2008 7:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazdar, doma máme nakladač čelný nakladač ND5-032, robil ich Agrozet Humpolec zdvih 3m, nosnosť 1000kg a musí pasovať aj na traktor s predkom lebo je uchitený vzadu na portáloch a vpredu na vani, jediná príčina prečo by nemal pasovať je výstuž pod motorom ale aj tá je asi tak tvarovaná aby nezavadzala kardanu na predok. Možno by sme ho aj predali
Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
zaciatocnik



Založený: 26 máj 2008
Príspevky: 8
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2008 8:01 am    Predmet: Re: nakladac Odpovedať s citátom

Ahoj CBS !

super, super. Ak by to pasovalo, tak super. A nevieš, dajú sa s tým robiť aj nejaké zemné práce? Nemyslím stavebné, ale len tak zrovnať terén v záhrade a koľaje na poľnej ceste.

A a čo by to tak stálo ten nakladač ??

Dík.


Naposledy upravil zaciatocnik dňa Št júl 17, 2008 5:04 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zaciatocnik



Založený: 26 máj 2008
Príspevky: 8
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2008 8:06 am    Predmet: chalani pozor ! Odpovedať s citátom

Ste super, že tu tak živo diskutujete a tak Vám ešte upresním čo presne s tým traktorom chcem robiť.

Takže kosenie lúk cca 5 ha ročne - terén mierne svahovitý

Obracanie sena 5Ha

Balíkovanie - malé balíky, alebo horal.

V zime odhŕňanie snehu 500 m po rovine po polnej ceste a 2,5 km dole kopcom po kamennej ceste.

Naspäť by som mal isť už po odhrnutej - do kopca.

Ozaj, keď na traktor prisypete predný nakladač, o kolko to zodvihne jeho spotrebu , ale po rovine bez záťaže, len tak.

Dík, dík....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2008 9:37 pm    Predmet: Re: nakladac Odpovedať s citátom

zaciatocnik napísal:
Ahoj CBS !

super, super. Ak by to pasovalo, tak super. A nevieš, dajú sa s tým robiť aj nejaké zemné práce? Nemyslím stavebné, ale len tak zrovnať terén v záhrade a koľaje na poľnej ceste.

A a čo by to tak stálo ten nakladač ??

Dík.


Zemné práce Razz mi sme ho zatiaľ vela nepoužívali, lebo sme ho namontovali na 5718 bez serva, takže manipulácia sním bola mizerná, no naložiť obilie sa dalo bez problémov, no v teréne s plnou lopatou vlhkej pôdy sa zadok len taktak držal pri zemi, hodilo by sa na takéto práce zaťažiť zadok. Terén sa s tím dá upraviť, ak je pôda potýrená.

Samotný nakladač sa dá zmontovať za cca 15´; držia ho 4 bolcne, 5 rýchlospojok sa rozpojí, sklopia sa podpery a jednoducho sa s pod neho vycúva. Na traktore zostáva iba základ, hydraulika využíva vonkajší okruh traktora, ktorý sa zaistí v pracovnej polohe. nakladač sa ovláda dvomi pákami cez bowdenové lanká alebo priamo pákami cez predné pravé okienko. Tento rám váži cca 200kg. Nakladač je njlepšie vždy skladať dolu ak sa nepoužíva, lebo v predu dosť zavadzia a svahová dostupnosť traktora je obmedzená na 6°. Montáž a demontáž na rovnej betónovej ploche je jednoduchá.
Cena týchto nakladačov sa pohybuje okolo 30 000, záleží koľko lopát je k nemu a v akom je stave, my by sme ho možno aj predali ale to by som sa musel s bratim poradiť.
Tu na 8 fotke je traktor bez nakladača:
http://fotoalbumy.azet.sk/cbs1/stroje/?i9=86f13b4d2f86
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
canco



Založený: 29 júl 2009
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: St júl 29, 2009 9:47 pm    Predmet: nepocuvaj ich Odpovedať s citátom

to co trepu o zetoroch je bluuuuud.
stare traktory sa absolutne neiplatia.
ak mas cas a auto tak chod do polska do rzesova do agromy alebo si daj agroma.pl a tam si pozri nejaky may traktorik. kupis a do 300 000 a budes spokojny. my planujeme kupit 60 konovy neviem aky tebe treba ale chod urcite a najdes co hladas
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Po august 03, 2009 11:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Určite sú nové stroje lepšie, ale keď nie sú eury akosi nazvyš radšej robyť na staršom stroji, ako sa strachovať o to kedy ti ho zoberie lízingovka alebo exekútor Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
canco



Založený: 29 júl 2009
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: St august 05, 2009 10:22 am    Predmet: re Odpovedať s citátom

CBS ko pocuj
ked kupis stary traktor potrebujes hotove peniaze ne??? lebo to nedas na leasing
ale ked kupis novy a zaplatis ho za hotove ako stary, tak mas novy lacny a v polsku ani dph neplatis. takze leasing by nemal rozhodovat.
a pokial by chcel na uver ci stary alebo novy tak to ma aj tak jedno.
prehodnot a odpis dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: St august 05, 2009 1:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V prvom rade záleží na čo potrebuješ traktor, ak vieš, že bude robiť aspoň 2000 hodín ročne tak sa ti určite oplatí nový traktor. Ale ak máš okolo 20 ha ornej pôdy, načo by si kupoval nový traktor, ktorý sa ti nezaplatí ani za 20 rokov. Na okolí je plno podnikov, ktoré robia do 1000 ha ornej pôdy a nemajú vlastný kombajn. Nové kombajny kupujú zväčša službáry, kde kombajn začína sezónu v repke a končí v slnečnici prípadne v kukurici rok čo rok, aby sa zaplatil. S traktorom ale aj inými strojmi je to podobné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
canco



Založený: 29 júl 2009
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Št august 06, 2009 11:17 am    Predmet: . Odpovedať s citátom

nech mi napise ten zaciatocnik za kolko nasiel stary stroj.
ak bude velky cenovy rozdiel a nema na novy tak jasne ze stary ale pokial novy ma stat ako stary tak asi ze radsej kupi novy ne,,,,????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď   
Zobraziť predchádzajúcu tému
Zobraziť nasledujúcu tému
Obsah fóra agroserver.sk
Strana 3 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group

Administrácia a hosting Neobyte webdesign