Poľnohospodárstvo, poľnohospodárska technika, stroje
FAQ   Hľadať   Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny   Registrácia   Nastavenia   Súkromné správy 
 Prihlásenie
Obsah fóra agroserver.sk -> Traktory -> Technika z krajín bývalej RVHP
Autor Správa
Samorost



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 2:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Surprised Shocked Surprised Shocked

Mozno potrebuje porobit nejake prace na roly Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 2:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

DT 75 (teraz je mimo pre ten motor)
Š 180
ZTS 121 45
ZT 303 3x (z toho jeden potrebuje GO prevodovky)
ZT 300
Z 57 18
Z 57 48 (teraz sa trocha dáva dokopy, inak pojazdný)
Z 69 11 rozobratý
To je asi všetko, len keby to mal kto kŕmiť Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
Samorost



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 3:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

CBS napísal:
DT 75 (teraz je mimo pre ten motor)
Š 180
ZTS 121 45
ZT 303 3x (z toho jeden potrebuje GO prevodovky)
ZT 300
Z 57 18
Z 57 48 (teraz sa trocha dáva dokopy, inak pojazdný)
Z 69 11 rozobratý
To je asi všetko, len keby to mal kto kŕmiť Laughing


Rolling Eyes
Celkom slusny vozovy park. Tak mi nehovor, ze keby si nechate 1 stary traktor (v najlepsom stave) a ostatnych sa zbavite, a namiesto nich zakupite nieco nove, resp skoro nove, ze by to nebolo lepsie. Usetrite na udrzbe, a urcite aj na nervoch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 6:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pohoda, osobne sa radšej rýpem v prevodovke, ako sa natriasať celý deň v horucave na poli Laughing tá údržba nie je až taká strašná. Takto zorieme s 3 traktormi 15 ha za poobedie, alebo pri zhrňovaní a bálovaní lucerky je dôležité vystihnúť čas pri východe slnka, keď nie je úplne mokrá, ani príliž suchá a na 2 ha sa to na jednom stroji nedá stihnúť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
Samorost



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 8:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To urcite je lepsie v dielni ako na suchom poly, ale tie masiny urcite aj zaberaju miesto. Mimochodom, nemas fotku kde je odfoteny cely vozovy park? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 11:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Doplnil som zopár obrázkov a trocha okomentoval:lol:
http://fotoalbumy.azet.sk/cbs1/stroje
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
Spisso



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2008 8:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekne masinky. Tie uz si pamataju nejaku tu pracu. Ale asi neho co zavidiet ked v tom musite sediet cely den a makat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomas



Založený: 01 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Št máj 01, 2008 4:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

CBS napísal:
DT 75 (teraz je mimo pre ten motor)
Š 180
ZTS 121 45
ZT 303 3x (z toho jeden potrebuje GO prevodovky)
ZT 300
Z 57 18
Z 57 48 (teraz sa trocha dáva dokopy, inak pojazdný)
Z 69 11 rozobratý
To je asi všetko, len keby to mal kto kŕmiť Laughing



tak to uz je pekny vozovy park. Len naco su vam preboho 3 ZT 303, ja som pocul ze sa to strasne kazi. Ake su to stroje myslim tym maju aj nejake vyhody? Lebo jedine o ktorych viem su silny motor a nizka cena. Daju sa na to este zohnat nahradne diely?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Št máj 01, 2008 11:01 pm    Predmet: ZT Odpovedať s citátom

ZT, to sú ,,mašiny" poruchovosť Laughing keď na to dávaš trocha pozor a robíš na tom akú takú údržbu, tak poruchy veškeré žádné Wink jeden máme 13 rokov, r.v. 1980 dovtedy bol rasovaný na družstve. V priebehu roka po kúpe sme museli vymeniť prednú poloos, vylágrovaný motor a vyrovnať vydličku radenia vývodového hriadeľa. Odvtedy sa vymenil semering a olejovom čerpadle, opravil náhon čerpadla na servo čo sfušoval nejaký expert a odišla nám jedna olejová a vzduchová trubka. To sú všetky opravy na ňom, odkedy ho máme mýslím si že to nie je táké strašné a pritom u nás ťahal zväčša iba pluh a smykobrány.
Asi pred rokom sme ho odstavili pre klepot v prevodovke pri redukcii, cez prázdniny ho možno dám do pucu, ak stihnem.
Náhradné diely: nemecká unifikácia nadovšetko Twisted Evil kopu súčiastok nájdeš v IFE či MDW, jeden Maďar navláčil kopu starej techniky z Nemecka, tam sa ešte čosi dá zohnať, niektoré kolesá do prevodovky žiaľ už iba dať vyrobyť a tiež je problém zohnať ihličkové ložiská do prevodovky.
Cena týchto stlov je dosť populárna ZT 300 pojazdné bez TP a ŠPZ zoženieš aj za šrotovú cenu. Je to tak, kmfort v tom žiadny, spotreba mierne vyššia ako ZTS 120,motor výkonovo sa približne vyrovná ZTS 100, hoci akcelerácia žiadna, pri zaťažení akonáhle začnú klesať otáčky musíš podradiť, lebo neni šanca ze to vytiahne.
Nemci mali dosť vymakanú hydrauliku, čo sa prejavilo aj na ZT, na novších typoch je parádne hydrostatické riadenie, zolžiťejšia hydraulika sa prieči viacerým ľudom, no ja v nej nevidím zdroj porúch, azda hlavné čerpadlo je radiálne piestikové, ktoré keď sa zoderie je ho problém dať zgenerálkovať a potom je z hydromotormi koniec Rolling Eyes Máme cisternu HTS 10.27 na ktorú sme dali ČKD vývevu a hydromotor. S prvým hydromotorom si veľký prietok oleja ZT (40 l/min) poradil, no klasické čerpadlo ZTS nestačilo, po zmene hydromotora zase ZTS v pohode, no znížený tlak ZT nestačí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
tomas



Založený: 01 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Pi máj 02, 2008 10:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som na tom nikdy nejazdil a popravde tu u nas som este ziadny ani nevidel. Len ujo mi hovoril ze na tom kedysi chodil na druzstve a ze s tou hydraulikou mali dost vlke problemy. Ale na druzstve je trochu ina udrzba ako doma tak to mozno bude aj tym. Este som sa ta chcel spytat, pises ze mate z5748 tiez jeden mame a uvazujeme nad kupou pluhu tak by som chcel vediet aky najvacsi to potiahne. Teraz mame 3*30 a ten taha bez problemov. Ale chceli by sme nejaky obracak a neviem ci potiahne aj 4-ak s nejakymi 30-tkami hlavami.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Pi máj 02, 2008 8:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Za tou 5748 ťaháme pluh 3x 35 rúrkový, no iba na orbu záhrady, berie šírku traktora bez kolesa. Ten pluh má nejaké zvláštne kolmé hlavy, preto sa s ním dosť ťažko orie. Zvykli sme ho ťahať aj so ZT a niekedy aj to malo dosť. l
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
tomas



Založený: 01 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 5:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak asi skusim nejaky 4-ak pozhanat a uvidime co to bude robit. Prinajhorsom to poslednu hlavu odpilime Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 9:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja by som ju nepílil, radšej zmontovať, pol metra na úvrati ta nezabije a možno sa ti ešte pri orbe uživí aj 4-tá hlava pri ľahšej orbe
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 10:08 pm    Predmet: UTB Universal Odpovedať s citátom

Nepozná tu niekto traktory UTB Universal = Rumuny. Za socíka sa sem dovážali vo veľkom no neskôr ich odkupovali naspäť, vraj to bol robustný a blbuvzdorný traktor.
Zdá sa že fabrika v meste Brašov ešte žije trocha som pátral Surprised www.konedata.net
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
tomas



Založený: 01 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2008 9:32 am    Predmet: Odpovedať s citátom

u nas s jednym vyoravaju sneh, ale velmi ten traktor nepoznam akurat viem ze predna hnana naprava je podobna ako na 5748, mozno je aj taka ista lebo pokial viem aj ta naprava na 5748 je rumunska
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď   
Zobraziť predchádzajúcu tému
Zobraziť nasledujúcu tému
Obsah fóra agroserver.sk
Strana 2 z 10
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group

Administrácia a hosting Neobyte webdesign