Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
AgroServer | AgroExpo | AgroFórum

ISSN 1338-399X   Dnes je 24. 2. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
Top panel

Združenie mladých farmárov chce prezentovať vidiecky život

Združenie mladých farmárov chce prezentovať vidiecky život
Združenie mladých farmárov na Slovensku - ASYF - Association of Slovakian Young Farmers so sídlom v Zlatnej na Ostrove v okrese Komárno zrealizuje v tomto roku program s názvom Ó, Vidiek!. Cieľom tohto projektu je prezentácia vidieckeho života. Organizátori chcú poukázať na dôležitosť rozvoja vidieka, na fungovanie, úlohy a každodenný život poľnohospodárstva.

"V roku 2012 sa už realizoval podobný program v komunikačnej súťaži Európskej komisie, ktorý bol považovaný za najlepší spolufinancovaný komunikačný projekt s poľnohospodárskou tematikou. Minulý rok sa na jeho realizácii zúčastnilo v zahraničí 40 mladých dobrodruhov rôznych povolaní, ako napríklad psychológ, stavbár, advokát, chemik, tlmočník, sociálny pracovník, lekár, dizajnér, marketingový odborník," ozrejmil Pém s tým, že v rámci tohto projektu organizátori očakávajú mladých ľudí zo slovenských miest, ktorí majú záujem o poľnohospodárstvo, o každodenný život farmárov.

Realizátori projektu chcú osloviť záujemcov, ktorí sa s radosťou zapoja do každodenných prác agrárneho života. Združenie ASYF zabezpečí hosťujúcich poľnohospodárov, ktorí sa na svojich farmách budú zaoberať mladými záujemcami z mesta.

Podľa ďalších slov predsedu aktívni mladí farmári zvládnu na svojich farmách v priebehu jedného týždňa dvoch návštevníkov. "Podmienkou je vek od 18 do 35 rokov. Mladí z mesta sa aktívne zapoja do farmárskeho života, a to pod vedením a dohľadom hostiteľa," povedal. Dodal, že pracovná doba bude totožná s pracovnou dobou farmára, čo môže byť aj viac ako osem hodín denne. Účastníci sa oboznámia s reálnym životom poľnohospodárov, aktivitami farmára, ale aj s jeho každodennými problémami.

"Program sa zameriava na fyzickú prácu, nie na rekreačné a turistické aktivity," zdôraznil predseda. Pripomenul, že mladí mešťania nedostávajú finančnú odmenu za vykonanú prácu. Hostiteľ, farmár zabezpečuje stravu, ubytovanie, pracovný a ochranný odev.

Realizácia akcie sa plánuje od začiatku júna do konca augusta. "Od respondentov vyžadujeme, aby o svojich skúsenostiach, názoroch, dojmoch okrem našej webovej stránky www.o-vidiek.sk hovorili a písali na komunikačno-informačných sieťach, kde určite zverejnia aj fotografie a videozáznamy o živote farmárov," povedal Pém.

 

Zdroj: TASR

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Komentáre k článku:

Pridať komentár
Meno:
Vyhľadávaniev článkoch
v inzerátoch


Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách na tejto stránke? Zadajte svoju emailovú adresu:Posledné komentáre
KomentárLisa Becker Pred 4 hodinami:
Na rozvoj vidieka do roku 2020 pôjde 2,079 mld. eur z verejných zdrojov
KomentárLisa Becker Pred 4 hodinami:
MPRV chce agrosektor v roku 2013 podporiť cez naftu sumou 10 mil. eur
KomentárLisa Becker Pred 4 hodinami:
Ako sa stať farmárom
Komentárkemi Pred 5 hodinami:
Agrárny sektor potrebuje od rezortu čo najskôr finančnú pomoc
Komentárjulio 21-02-2020 14:51:33:
Peniaze na nákup poľnohospodárskej techniky chýbajú
Komentárjohnmarco 21-02-2020 08:21:44:
Predaj poľnohospodárskej pôdy nezostane bez regulácie
Komentármaria tereza 19-02-2020 19:21:15:
MinisterJahnátek nechá projekt pôžičiek pre farmárov dobehnúť do konca
Komentárfaye miller 16-02-2020 02:05:43:
Slimačia farma hľadá odberateľa
KomentárDirect Providers of Fresh Cut BG, SBLC and MTN 12-02-2020 21:59:00:
Podporné konštrukcie pre vinič
KomentárLenka Bolkova 12-02-2020 00:49:40:
Úvery agrosektoru stagnujú
Inzercia
TOPlist
Bottom panel

© 2007 - 2017 všetky práva vyhradené! Obsah portálu je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis, šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Články uverejnené na Agroserveri neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.
Farby na stenu Farby, laky, omietky Košice