Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
AgroServer | AgroExpo | AgroFórum

ISSN 1338-399X   Dnes je 18. 9. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
Top panel

Združenie mladých farmárov chce prezentovať vidiecky život

Združenie mladých farmárov chce prezentovať vidiecky život
Združenie mladých farmárov na Slovensku - ASYF - Association of Slovakian Young Farmers so sídlom v Zlatnej na Ostrove v okrese Komárno zrealizuje v tomto roku program s názvom Ó, Vidiek!. Cieľom tohto projektu je prezentácia vidieckeho života. Organizátori chcú poukázať na dôležitosť rozvoja vidieka, na fungovanie, úlohy a každodenný život poľnohospodárstva.

"V roku 2012 sa už realizoval podobný program v komunikačnej súťaži Európskej komisie, ktorý bol považovaný za najlepší spolufinancovaný komunikačný projekt s poľnohospodárskou tematikou. Minulý rok sa na jeho realizácii zúčastnilo v zahraničí 40 mladých dobrodruhov rôznych povolaní, ako napríklad psychológ, stavbár, advokát, chemik, tlmočník, sociálny pracovník, lekár, dizajnér, marketingový odborník," ozrejmil Pém s tým, že v rámci tohto projektu organizátori očakávajú mladých ľudí zo slovenských miest, ktorí majú záujem o poľnohospodárstvo, o každodenný život farmárov.

Realizátori projektu chcú osloviť záujemcov, ktorí sa s radosťou zapoja do každodenných prác agrárneho života. Združenie ASYF zabezpečí hosťujúcich poľnohospodárov, ktorí sa na svojich farmách budú zaoberať mladými záujemcami z mesta.

Podľa ďalších slov predsedu aktívni mladí farmári zvládnu na svojich farmách v priebehu jedného týždňa dvoch návštevníkov. "Podmienkou je vek od 18 do 35 rokov. Mladí z mesta sa aktívne zapoja do farmárskeho života, a to pod vedením a dohľadom hostiteľa," povedal. Dodal, že pracovná doba bude totožná s pracovnou dobou farmára, čo môže byť aj viac ako osem hodín denne. Účastníci sa oboznámia s reálnym životom poľnohospodárov, aktivitami farmára, ale aj s jeho každodennými problémami.

"Program sa zameriava na fyzickú prácu, nie na rekreačné a turistické aktivity," zdôraznil predseda. Pripomenul, že mladí mešťania nedostávajú finančnú odmenu za vykonanú prácu. Hostiteľ, farmár zabezpečuje stravu, ubytovanie, pracovný a ochranný odev.

Realizácia akcie sa plánuje od začiatku júna do konca augusta. "Od respondentov vyžadujeme, aby o svojich skúsenostiach, názoroch, dojmoch okrem našej webovej stránky www.o-vidiek.sk hovorili a písali na komunikačno-informačných sieťach, kde určite zverejnia aj fotografie a videozáznamy o živote farmárov," povedal Pém.

 

Zdroj: TASR

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Komentáre k článku:

Pridať komentár
Meno:
Vyhľadávaniev článkoch
v inzerátoch


Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách na tejto stránke? Zadajte svoju emailovú adresu:Posledné komentáre
KomentárAnna Weichhaus Pred 3 hodinami:
Nemecká vláda finančne podporí roľníkov
KomentárLinda Sweeney Včera:
Ako sa stať farmárom
Komentárveronica adrian Včera:
Agrárny sektor potrebuje od rezortu čo najskôr finančnú pomoc
Komentárjohnmarco Predvčerom:
Predaj poľnohospodárskej pôdy nezostane bez regulácie
KomentárKarin Sabine Predvčerom:
Naše poľnohospodárstvo v 14. a 15. storočí
KomentárPaul Garry 15-09-2019 01:00:17:
Peniaze na nákup poľnohospodárskej techniky chýbajú
KomentárPani Weat Beatrice 07-09-2019 16:57:31:
Kto má lúky, pasienky a nechová kozy, tak prichádza o podporu
KomentárM. Salák 05-09-2019 09:01:09:
V okresoch Zvolen, Krupina a V. Krtíš už majú pojazdné mliečne automaty
KomentárYERRI CHRISTIANA 03-09-2019 19:27:49:
Agroúver - úver, s ktorým môžete rásť
KomentárPavol 30-08-2019 07:34:48:
Príprava vrúbľov
Inzercia
TOPlist
Bottom panel

© 2007 - 2017 všetky práva vyhradené! Obsah portálu je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis, šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Články uverejnené na Agroserveri neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.
Farby na stenu Farby, laky, omietky Košice