Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
AgroServer | AgroExpo | AgroFórum

ISSN 1338-399X   Dnes je 18. 9. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
Top panel

Za sedem rokov môžu poľnohospodári získať 2,5 mld. eur

AgroserverEkonomika
Za sedem rokov môžu poľnohospodári získať 2,5 mld. eur
Za sedemročné programovacie obdobie môžu slovenskí poľnohospodári získať z Programu rozvoja vidieka 2,5 mld. eur, čo je podľa aktuálneho kurzu približne 84 mld. Sk. Za sedemročné programovacie obdobie môžu slovenskí poľnohospodári získať z Programu rozvoja vidieka 2,5 mld. eur, čo je podľa aktuálneho kurzu približne 84 mld. Sk. Pred novinármi to v piatok v Dolnom Kubíne po skončení rokovania s vyše 400 farmármi zo stredného a severného Slovenska uviedla ministerka pôdohospodárstva (MP) SR Zdenka Kramplová. "Je to komplexný proces. Prvého februára boli spustené výzvy, do 30. apríla môžu predkladať svoje projekty, dva až tri mesiace trvá ich vyhodnotenie," zdôraznila. Predpokladá, že prvé finančné prostriedky poľnohospodári získajú na konci tohto roka.

Spolu s ministerkou a farmármi sa stretli aj zástupcovia Zväzu poľnohospodárskych družstiev a obchodných spoločností SR. Podľa jeho predsedu Milana Mišánika očakáva zväz a jeho členovia od nového obdobia najmä splnenie podmienok spoločenstva a revitalizáciu živočíšnej výroby na Slovensku v jednotlivých chovoch, ktorá bola podľa neho v predchádzajúcom období sčasti zdecimovaná. "Týka sa to stavov dobytka, ošípaných a hydiny, od tohto nového obdobia očakávam revitalizáciu a nasmerovanie do čísel, ktorú sú vo vyspelej Európskej únii," povedal.

Čerpanie prostriedkov v oblasti poľnohospodárstva a rozvoja vidieka z európskych fondov a vyplácanie priamych platieb poľnohospodárom zabezpečuje Poľnohospodárska platobná agentúra. Podľa jej generálneho riaditeľa Jozefa Nemšovského sú jej pracovníci na žiadosti poľnohospodárov pripravení. Ku koncu vlaňajšieho roka agentúra vyplatila celkovo okolo 11 mld. Sk. "Išlo najmä o priame platby na plochu, podporili sme aj rôzne reštrukturalizačné programy", poznamenal Nemšovský.
Komentáre k článku:

Pridať komentár
Meno:
Vyhľadávaniev článkoch
v inzerátoch


Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách na tejto stránke? Zadajte svoju emailovú adresu:Posledné komentáre
KomentárLinda Sweeney Pred 7 hodinami:
Ako sa stať farmárom
KomentárGARRETT WILSON Včera:
Nemecká vláda finančne podporí roľníkov
Komentárveronica adrian Včera:
Agrárny sektor potrebuje od rezortu čo najskôr finančnú pomoc
Komentárjohnmarco Včera:
Predaj poľnohospodárskej pôdy nezostane bez regulácie
KomentárKarin Sabine Včera:
Naše poľnohospodárstvo v 14. a 15. storočí
KomentárPaul Garry 15-09-2019 01:00:17:
Peniaze na nákup poľnohospodárskej techniky chýbajú
KomentárPani Weat Beatrice 07-09-2019 16:57:31:
Kto má lúky, pasienky a nechová kozy, tak prichádza o podporu
KomentárM. Salák 05-09-2019 09:01:09:
V okresoch Zvolen, Krupina a V. Krtíš už majú pojazdné mliečne automaty
KomentárYERRI CHRISTIANA 03-09-2019 19:27:49:
Agroúver - úver, s ktorým môžete rásť
KomentárPavol 30-08-2019 07:34:48:
Príprava vrúbľov
Inzercia
TOPlist
Bottom panel

© 2007 - 2017 všetky práva vyhradené! Obsah portálu je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis, šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Články uverejnené na Agroserveri neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.
Farby na stenu Farby, laky, omietky Košice