Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
AgroServer | AgroExpo | AgroFórum

ISSN 1338-399X   Dnes je 24. 2. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
Top panel

Spoločnosť Syngenta a BASF uzatvárajú licenčné zmluvy k technológii na pestovanie slnečnice

AgroserverIné
Spoločnosť Syngenta a BASF uzatvárajú licenčné zmluvy k technológii na pestovanie slnečnice
Spoločnosti Syngenta a BASF dnes oznámili podpis globálnej nevýhradnej zmluvy, ktorou spoločnosť BASF poskytne spoločnosti Syngenta svoju technológiu Clearfield® Plus na pestovanie slnečníc rezistentných voči herbicídom.

Bazilej, Švajčiarsko Ludwigshafen, Nemecko, 7. novembra 2012 – Spoločnosti ďalej uzavreli nevýhradnú zmluvu, na základe ktorej dodá spoločnosť BASF spoločnosti Syngenta herbicídy na báze imazamox pre použitie v slnečniciach pestovaných pomocou technológie Clearfield a Clearfield Plus v Európe.

„Produkčný systém Clearfield Plus pre slnečnice, vyvinutý pomocou tradičného spôsobu šľachtenia plodín, prináša vylepšenú, celosezónnu ochranu proti rastu burín a ponúka pestovateľom slnečnice, ktoré majú vyššiu odolnosť proti rôznym environmentálnym stresom, ako aj potenciál vyššieho obsahu oleja a úrody zrna,” povedal Eckart Stein, viceprezident pre marketing a riadenie produktov pre Európu spoločnosti BASF, divízia Ochrana rastlín. „Spolu s vynikajúcim portfóliom hybridných semien spoločnosti Syngenta získajú pestovatelia viac možností, ako udržateľným spôsobom dosiahnuť vyššiu úrodu slnečnicových zŕn.”

Ioana Tudor, vedúca oddelenia rôznorodých poľných plodín, uviedla: „Máme radosť, že budeme spolupracovať so spoločnosťou BASF na rozšírení možností, vďaka ktorým môžu pestovatelia slnečníc maximalizovať svoje úrody a konkurencieschopnosť. Vo východnej Európe, napríklad, pomôže technológia Clearfield Plus a súvisiace herbicídy spolu s prvotriednymi odrodami slnečníc spoločnosti Syngenta riešiť závažné problémy so zárazou.” Spoločnosť Syngenta začne obchodne využívať technológiu zaisťujúcu rezistenciu voči herbicídom aj chemikálie začiatkom roka 2013. Finančné podmienky zmlúv neboli zverejnené.


O spoločnosti Syngenta
Syngenta je jednou z popredných svetových spoločností s viac ako 26 000 zamestnancami vo viac ako 90 krajinách oddaných nášmu cieľu: Priviesť k životu potenciál plodín. Vďaka prvotriednemu vedeckému zázemiu, celosvetovej pôsobnosti a oddanosti našim zákazníkom pomáhame zvyšovať produktivitu plodín, chránime životné prostredie a zlepšujeme zdravie a kvalitu života. Ďalšie informácie sú k dispozícii na adrese www.syngenta.com.


O divízii Ochrana rastlín spoločnosti BASF
Divízia Ochrana rastlín spoločnosti BASF, ktorá v roku 2011 dosiahla tržby vo výške približne 4,1 mld €, je celosvetovou jednotkou v oblasti ochrany rastlín a silným partnerom odvetvia poľnohospodárstva ponúkajúcou preverené a inovatívne fungicídy, insekticídy a herbicídy. Poľnohospodári používajú tieto výrobky a služby k zlepšej úrode a kvality zrna. Medzi ďalšie spôsoby využitia patrí verejné zdravotníctvo, štrukturálna / mestská ochrana proti škodcom, okrasné trávniky a rastliny, správa zelene a lesníctvo. Cieľom spoločnosti BASF je rýchlo pretaviť vedecké poznatky v úspech na trhu. Víziou divízie Ochrana rastlín spoločnosti BASF je stať sa popredným svetovým inovátorom v oblasti optimalizácie poľnohospodárskej produkcie, zlepšovanie jej výživovej hodnoty, a teda zlepšovanie kvality života pre rastúcu svetovú populáciu. Viac informácií nájdete na internetovej stránke www.agro.basf.com alebo nás sledujte na Twitteri.

O spoločnosti BASF
Spoločnosť BASF je poprednou svetovou chemickou spoločnosťou: The Chemical Company. Portfólio spoločnosti zahŕňa chemikálie, plasty, stavebné materiály, výkonnostné produkty a produkty ochrany rastlín, ako aj ropu a plyn. Sme spojením hospodárskeho úspechu, sociálnej zodpovednosti a ochrany životného prostredia. Prostredníctvom vedeckých poznatkov a inovácií umožňujeme našim zákazníkom naprieč takmer všetkými odvetviami napĺňať súčasné i budúce potreby spoločnosti. Naše produkty a systémové riešenia prispievajú ku konzervácii zdrojov, zabezpečovaniu zdravých potravín a výživy a pomáhajú zlepšovať kvalitu života. Tieto hodnoty, ktoré vyznávame, sme zahrnuli aj do nášho firemného cieľa: Vytvárame chémiu pre trvalo udržateľnú budúcnosť. Spoločnosť BASF vykázala v roku 2011 tržby vo výške približne 73,5 mld € a ku koncu roku mala viac ako 111 000 zamestnancov. Akcie spoločnosti BASF sú obchodované na burzách cenných papierov vo Frankfurte (BAS), Londýne (BFA) a Zürichu (AN). Viac informácií o spoločnosti BASF je k dispozícii na internetových stránkach www.basf.com.

Komentáre k článku:

Pridať komentár
Meno:
Vyhľadávaniev článkoch
v inzerátoch


Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách na tejto stránke? Zadajte svoju emailovú adresu:Posledné komentáre
KomentárLisa Becker Pred 6 hodinami:
Na rozvoj vidieka do roku 2020 pôjde 2,079 mld. eur z verejných zdrojov
KomentárLisa Becker Pred 6 hodinami:
MPRV chce agrosektor v roku 2013 podporiť cez naftu sumou 10 mil. eur
KomentárLisa Becker Pred 6 hodinami:
Ako sa stať farmárom
Komentárkemi Pred 7 hodinami:
Agrárny sektor potrebuje od rezortu čo najskôr finančnú pomoc
Komentárjulio 21-02-2020 14:51:33:
Peniaze na nákup poľnohospodárskej techniky chýbajú
Komentárjohnmarco 21-02-2020 08:21:44:
Predaj poľnohospodárskej pôdy nezostane bez regulácie
Komentármaria tereza 19-02-2020 19:21:15:
MinisterJahnátek nechá projekt pôžičiek pre farmárov dobehnúť do konca
Komentárfaye miller 16-02-2020 02:05:43:
Slimačia farma hľadá odberateľa
KomentárDirect Providers of Fresh Cut BG, SBLC and MTN 12-02-2020 21:59:00:
Podporné konštrukcie pre vinič
KomentárLenka Bolkova 12-02-2020 00:49:40:
Úvery agrosektoru stagnujú
Inzercia
TOPlist
Bottom panel

© 2007 - 2017 všetky práva vyhradené! Obsah portálu je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis, šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Články uverejnené na Agroserveri neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.
Farby na stenu Farby, laky, omietky Košice