Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
AgroServer | AgroExpo | AgroFórum

ISSN 1338-399X   Dnes je 18. 9. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
Top panel

Sejačky Pöttinger Terrasem C6 a C8

Sejačky Pöttinger Terrasem C6 a C8
V oblasti spracovania pôdy a siatia sa musia všetci svetoví výrobcovia poľnohospodárskej techniky vysporiadať so stále stúpajúcimi nárokmi poľnohospodárov. Firma Pöttinger nie je v tomto smere výnimkou, a tak v októbri 2007 predstavila na najväčšej európskej výstave poľnohospodárskej techniky v nemeckom meste Hannover dva inovované stroje série Terrasem.

Séria poľnohospodárskych strojov radu Terrasem je poľnohospodárom známa z predchádzajúcich rokov, kedy tieto univerzálne sejacie stroje pokrývali záberom od troch do šiestich metrov. Nový model sejačky Pöttinger C6 ponúka rovnako ako jeho predchodca Pöttinger 6000L pracovný záber šesť metrov a model C8 zvládne ešte o dva metre širší záber. Avšak väčší záber nie je to jediné, čo tieto dva modely od predchádzajúcej generácie odlišuje.

Nové sejačky Pöttinger C6 a Pöttinger C8 v sebe spájajú obrábanie pôdy, sadenie a zároveň spätné stuženie nakyprenej zeminy. Aby bola zaistená presná hĺbka ukladania osiva, je každá zo 46 (C6) alebo 62 (C8) dvojitých kotúčových botiek namontovaná na samostatnom paralelograme spoločne s kolieskom, ktoré zabezpečuje dodržiavanie hĺbky, ale aj zaisťuje stuženie zeminy, v ktorej je uložené osivo. Na výsevné botky pôsobí prítlak, ktorý sa dá nastaviť pomocou centrálnej jednotky od 50kg do 130kg. Prítlak je regulovaný hydraulicky.

Aby mohol byť celý stroj skrátený a odľahčený, sú dve krajné kolesá strednej časti pneumatikového pásu využívané aj ako prepravný podvozok. Po sklopení bočných pracovných sekcií, ktoré je vykonané hydraulicky priamo z kabíny vodiča, zostane šírka stroja presne tri metre, takže nie je problém s jeho prevozom po bežných cestách. Okrem toho je na celý tento stredný diel pneumatického pásu prenášaná aj celá hmotnosť stroja pri otáčaní sa na súvrati, čo vedie k menšiemu utužovaniu pôdy, ako keby bol podvozok vybavený dvojicou kolies.

Univerzálne tanierové brány sú veľmi dobre použiteľné aj v ťažkých pôdach alebo pri veľkom výskyte rastlinných zvyškov na poli. Taniere s priemerom 510 mm zaistia dobré prekyprenie pôdy a na povrchu za nimi zostáva optimálne rozdrobená pôda. Každý z tanierov je uložený na samostatnej rampe, ktorá je na ráme uchytená v pryžovom silentbloku, vďaka čomu si tieto brány nevyžadujú častú údržbu.

Komentáre k článku:

Pridať komentár
Meno:
Vyhľadávaniev článkoch
v inzerátoch


Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách na tejto stránke? Zadajte svoju emailovú adresu:Posledné komentáre
KomentárLinda Sweeney Pred 8 hodinami:
Ako sa stať farmárom
KomentárGARRETT WILSON Včera:
Nemecká vláda finančne podporí roľníkov
Komentárveronica adrian Včera:
Agrárny sektor potrebuje od rezortu čo najskôr finančnú pomoc
Komentárjohnmarco Včera:
Predaj poľnohospodárskej pôdy nezostane bez regulácie
KomentárKarin Sabine Včera:
Naše poľnohospodárstvo v 14. a 15. storočí
KomentárPaul Garry 15-09-2019 01:00:17:
Peniaze na nákup poľnohospodárskej techniky chýbajú
KomentárPani Weat Beatrice 07-09-2019 16:57:31:
Kto má lúky, pasienky a nechová kozy, tak prichádza o podporu
KomentárM. Salák 05-09-2019 09:01:09:
V okresoch Zvolen, Krupina a V. Krtíš už majú pojazdné mliečne automaty
KomentárYERRI CHRISTIANA 03-09-2019 19:27:49:
Agroúver - úver, s ktorým môžete rásť
KomentárPavol 30-08-2019 07:34:48:
Príprava vrúbľov
Inzercia
TOPlist
Bottom panel

© 2007 - 2017 všetky práva vyhradené! Obsah portálu je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis, šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Články uverejnené na Agroserveri neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.
Farby na stenu Farby, laky, omietky Košice