Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
AgroServer | AgroExpo | AgroFórum

ISSN 1338-399X   Dnes je 18. 9. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
Top panel

Massey – Ferguson s technológiou GPS

Massey – Ferguson s technológiou GPS
Výrobca poľnohospodárskej techniky Massey – Ferguson začal používať vo svojej technike technológiu Auto-Guide, ktorá zabezpečí lepšie plánovanie a riadenie produkcie a zabráni vzniku stratám, ktoré sú spôsobené vynechaním časti pôdy pri jej strojovej úprave.

Traktor, ktorý nesie nesené náradie osadené technológiou GPS pracuje s najvyššou presnosťou vykonávanej práce a môže pracovať vyššou rýchlosťou. Najväčšie výhody GPS sa prejavia pri práci v noci, v zníženej viditeľnosti a na rozľahlých plochách. Hoci počiatočné náklady na GPS sú zvýšené, jeho prevádzka je bezplatná, a investícia sa vráti v znížených prevádzkových nákladoch. Auto-Guide je k dispozícii k modelom Massey-Ferguson rady 6400, 7400 a 8400.

Pomocou ovládania pripojených zariadení Datatronic III sa dajú nastavovať všetky parametre traktora (riadiace ventily, pracovná šírka, hranica tolerancie preklzu, otáčky motora atď.). Parametre nastavenia sa môžu uložiť do siedmych operačných profilov, z toho každý zvládne až 35 funkcií. Tieto nastavenia sa ukladajú do trvalej pamäte, a profil nastavenia sa vyvoláva jediným stlačením tlačidla, ktorého stlačením sa zmenia všetky potrebné parametre traktora. Profily nastavenia pred otáčkou sa môžu nastaviť pred začiatkom práce ručne, alebo za jazdy automaticky. Všetky parametre nastavenia traktora ako aj spotreby a výkonu sa dajú vymieňať medzi traktormi a kanceláriou na prenosnej SD karte.

Ovládací softvér GTA je ponúkaný v štyroch úrovniach. Sériový GTA 100 umožňuje záznam prístrojových a pracovných údajov a ich export. Navyše umožňuje import dát z pamäťovej karty SD. GTA 200 umožňuje previesť dodatočné komplexné údaje, z ktorých sa dá vytvoriť analýza nákladov, ako napr. správy k úspornosti jednotlivých plôch alebo prehľad podľa použitia rozdielneho príslušenstva. GTA 300 umožňuje vyhodnotiť a graficky zobraziť údaje kombinované so vstupom s GPS. Tieto údaje sa dajú použiť aj k mapovaniu výnosov žatvy. GTA 400 je plánovací a riadiaci nástroj, ktorý na základe poskytnutých výnosových máp a/alebo iných čiastočných plošných dát navrhne budúci pracovný postup a odhadne výnosy.

Komentáre k článku:

Pridať komentár
Meno:
Vyhľadávaniev článkoch
v inzerátoch


Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách na tejto stránke? Zadajte svoju emailovú adresu:Posledné komentáre
KomentárLinda Sweeney Pred 7 hodinami:
Ako sa stať farmárom
KomentárGARRETT WILSON Včera:
Nemecká vláda finančne podporí roľníkov
Komentárveronica adrian Včera:
Agrárny sektor potrebuje od rezortu čo najskôr finančnú pomoc
Komentárjohnmarco Včera:
Predaj poľnohospodárskej pôdy nezostane bez regulácie
KomentárKarin Sabine Včera:
Naše poľnohospodárstvo v 14. a 15. storočí
KomentárPaul Garry 15-09-2019 01:00:17:
Peniaze na nákup poľnohospodárskej techniky chýbajú
KomentárPani Weat Beatrice 07-09-2019 16:57:31:
Kto má lúky, pasienky a nechová kozy, tak prichádza o podporu
KomentárM. Salák 05-09-2019 09:01:09:
V okresoch Zvolen, Krupina a V. Krtíš už majú pojazdné mliečne automaty
KomentárYERRI CHRISTIANA 03-09-2019 19:27:49:
Agroúver - úver, s ktorým môžete rásť
KomentárPavol 30-08-2019 07:34:48:
Príprava vrúbľov
Inzercia
TOPlist
Bottom panel

© 2007 - 2017 všetky práva vyhradené! Obsah portálu je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis, šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Články uverejnené na Agroserveri neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.
Farby na stenu Farby, laky, omietky Košice