Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
AgroServer | AgroExpo | AgroFórum

ISSN 1338-399X   Dnes je 5. 2. 2012, meniny oslavuje: , zajtra
Top panel

Minister Vladimír Chovan iniciuje rokovanie k zlučovaniu ministerstiev

Agroserver7. 2. 2010Ministerstvo pôdohospodárstva
Minister Vladimír Chovan iniciuje rokovanie k zlučovaniu ministerstiev
Bratislava 5. februára (TASR) - Minister pôdohospodárstva SR Vladimír Chovan urobil prvé kroky na zlučovanie ministerstiev, ku ktorému má prísť k 1. júlu tohto roka. Podľa jeho slov vládne šetrenie výdavkov na štátnu správu zlúčením ministerstiev životného prostredia, výstavby a regionálneho rozvoja s inými orgánmi štátnej správy musí prebehnúť hladko bez zbytočných prieťahov. Preto kladie dôraz najmä na časové hľadisko, keďže reálne na zlúčenie častí riadených dnes ministerstvami životného prostredia a výstavby s ministerstvom pôdohospodárstva zostáva už len päť mesiacov.

Z týchto dôvodov inicioval minister Chovan prvé spoločné pracovné zástupcov dotknutých rezortov, ktoré sa uskutoční už začiatkom budúceho týždňa. "Našim cieľom je, aby nové ministerstvo pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja SR bolo pripravené od prvého dňa svojej existencie plniť vládne úlohy v prospech občanov SR najmä v oblasti pripravenosti čerpania európskych prostriedkov," povedal.

Zároveň zdôraznil, že rezort pôdohospodárstva je momentálne najlepším v čerpaní európskych prostriedkov spomedzi rezortov. Po zlúčení ďalších dvoch rezortov bude nové ministerstvo povinné zabezpečovať dôležité spoločenské funkcie v rozšírených kompetenciách. V záujme štátu a spoločnosti je potrebné tento proces zlučovania pripraviť čo najkvalitnejšie už dnes, bez ohľadu na výsledky volieb, či fakt, kto bude ministrom v ďalšom volebnom období.

TASR o tom informoval Stanislav Háber z tlačového odboru MP SR.

Zdroj: TASR

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.





Komentáre k článku:

Pridať komentár
Meno:
Vyhľadávanie



v článkoch
v inzerátoch


Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách na tejto stránke? Zadajte svoju emailovú adresu:



Posledné komentáre
KomentárBranislav Úradník 30-01-2012 20:33:58:
MP SR podporí chovy do 25 koní dotáciou 1000 eur na koňa
KomentárKelo 21-01-2012 18:48:37:
Na Slovensku sa môžu od 1. januára predávať vajcia len z obohatených klietok
KomentárMilan 16-01-2012 23:31:02:
Monsanto evidovalo vo 4. kvartáli stratu 112 mil. USD
Komentársova 16-01-2012 10:26:17:
Kučeravosť listov broskýň
Komentármiška 15-01-2012 15:46:19:
Kučeravosť a plstnatosť listov viniča
KomentárPalo 12-01-2012 08:57:52:
Tohtoročné celonárodné dožinky nebudú, podľa ministra nie je čo oslavovať
KomentárMariana 07-01-2012 20:09:03:
Potravinovú pomoc dostalo už 281.728 osôb, treba rozdať ešte 7754 t
KomentárZeta 26-12-2011 10:39:28:
Žraloci sa zahryzli do slovenských viníc
Komentáryanyx 16-12-2011 14:45:22:
Vyžijú LESY zo štiepky?
KomentárJulka 11-12-2011 13:57:41:
Hromadný úhyn včiel - potvrí ho až sčítanie?
Inzercia
TOPlist
Bottom panel

© 2007 - 2011 Opportunity s.r.o. všetky práva vyhradené! Obsah portálu je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis, šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Články uverejnené na Agroserveri neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.
Potápanie