Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
AgroServer | AgroExpo | AgroFórum

ISSN 1338-399X   Dnes je 20. 2. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
Top panel

Ako sa stať farmárom

AgroserverChov
Ako sa stať farmárom
Prv, než sa vydáme na dráhu profesionálnych farmárov, mali by sme si dopredu zvážiť, či naša ochota vzdať sa voľných dní a odhodlanie zasvätiť život chovu zvierat sú dostatočne veľké.

Začatie chovu hospodárskych zvierat je podnikanie ako každé iné. Preto je dôležité zvážiť hneď na začiatku, či máme na rozbeh podnikateľskej činnosti k dispozícii dostatočné množstvo vlastných finančných prostriedkov. „Všetkých, ktorí nás za týmto účelom navštevujú, upozorňujem na skutočnosť, že na začiatku každého podnikania sú vstupy. Mať vlastné finančné prostriedky je nevyhnutné, ale tak je to aj v iných odvetviach podnikania. Ďalej by si budúci chovatelia mali uvedomiť, že podnikaním v oblasti chovu hospodárskych zvierat sa z nich nestanú boháči hneď po prvom roku činnosti,“ hovorí Jarmila Dúbravská, koordinátorka vidieckej politiky ministerstva pôdohospodárstva.

Registrácia vlastnej farmy
Stať sa farmárom vôbec nie je zložité, ale zopár náležitostí predsa len podstúpiť musíme. V prvom rade to je registrácia farmy. „Farmu si chovateľ zaregistruje na Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat v Žiline na základe vyplneného tlačiva. To si môže zadovážiť priamo v Žiline, alebo si ho môže stiahnuť z internetovej stránky Centrálnej evidencie HZ. Ide o dvojstranové tlačivo, ktoré musí chovateľovi potvrdiť veterinár, či už z krajskej alebo regionálnej veterinárnej správy. Veterinárny lekár pečiatkou potvrdí, že chovateľ má vytvorené podmienky na chov hospodárskych zvierat,“ vysvetľuje postup registrácie farmy Jarmila Dúbravská a odporúča, aby si chovatelia urobili kópiu žiadosti, pretože Centrálna evidencia zvierat zaeviduje farmu na základe originálu.

Registrácia zvierat
Po odoslaní žiadosti bude farmárovi pridelené registračné číslo – šesťmiestny kód. Ak chovateľ túto náležitosť splní, môže začať s prihlasovaním zvierat na farmu. Do evidencie prihlasuje tie zvieratá, ktoré má v osobnom vlastníctve. Ešte pred zahlásením zvierat do Centrálnej evidencie HZ, ich musí označiť. „Každé zviera, či už ide o hovädzí dobytok, ovce, kone alebo ošípané, musí byť označené. Označenie je stanovené legislatívou. Chovateľom odporúčam, aby sa obrátili na pracoviská Plemenárskych služieb SR, ktoré ušné značky predávajú,“ hovorí Jarmila Dúbravská. Ak by si chovateľ netrúfol označiť zvieratá ušnými značkami sám, Plemenárske služby SR poskytujú aj túto službu. Pracovníci prídu na farmu a chovateľovi zvieratá označia. Táto služba je spoplatnená. Nákup zvierat Akým spôsobom nadobudne chovateľ zvieratá, je na jeho slobodnom rozhodnutí. Možností je viacero, ale vždy by mal pamätať na to, aby nakúpené zvieratá pochádzali zo zdravého chovu. „Preto odporúčam, aby chovatelia uprednostnili nákup zvierat z registrovaných chovov. Tieto v pravidelných intervaloch kontrolujú príslušné regionálne veterinárne správy. Chovateľ má tak istotu, že zvieratá prešli príslušnými veterinárnymi kontrolami a sú zdravé,“ vysvetľuje Jarmila Dúbravská. Výhodou registrovaných zvierat je i to, že v prípade prepuknutia ochorenia sú ľahšie vystopovateľné.

Šanca pre nových farmárov
Po registrácii farmy a zvierat chovateľom ostáva ešte sledovať výzvy, ktoré bude čoskoro ministerstvo pôdohospodárstva vyhlasovať. V súčasnosti sa ministerstvo snaží o rozvoj a podporu chovateľstva na Slovensku. Tým, ktorí sa rozhodnú venovať chovu zvierat, bude prispievať finančnými prostriedkami, ktoré múžu využiť na stavbu maštalí, kúpu strojového parku, výstavbu oplôtkov alebo modernizáciu technologického zariadenia na farme. „Financie sa však nedajú využiť na kúpu zvierat. Neumožňujú to legislatívne predpisy Európskej únie,“ upozorňuje Jarmila Dúbravská a odpovedá na otázku, čo všetko si môže farmár z podpory kúpiť. Či už ide o rozvoj chovu oviec, prasiat, koní či hovädzieho dobytka, ministerstvo bude túto iniciatívu chovateľov podporovať sumou 1 000 eur na jednu veľkú dobytčiu jednotku (VDJ). Intenzita pomoci je 40 percent, v prípade mladého chovateľa 50 percent. To znamená, že po preukázaní oprávnených výdavkov v hodnote 1 000 eur, štát farmárovi preplatí 400 alebo 500 eur. Aby chovatelia neboli zaťažení vysokými fi nančnými čiastkami a s tým súvisiacimi záväzkami, výzvy budú sústredené na podporu menších projektov. „Ide nám o to, aby sme pomohli viacerým chovateľom. Nemáme záujem o podporu niekoľkých megalomanských projektov, ale viacerých menších,“ povedala na záver Jarmila Dúbravská.

Autor článku: Kristýna ŠMEHÝLOVÁ
Zdroj: týždenník Farmár, číslo 20/2009
Komentáre k článku:

Luckson | 19-02-2019 15:12:49
Potrebujete úver? Ste v akejkoľvek finančnej kríze alebo potrebujete finančné prostriedky na začatie vlastného podnikania? Potrebujete úver na vyrovnanie dlhu alebo splácať účty alebo začať pekný obchod? Máte nízke kreditné skóre a je ťažké získať kapitálový úver od miestnych bánk a iných finančných inštitúcií? Tu je vaša šanca získať pôžičku od našej spoločnosti. ponúkame úvery jednotlivcom na nasledujúce účely a ďalšie. Osobný úver, rozširovanie podnikov, začínajúce firmy, vzdelávanie, konsolidácia dlhu, pôžičky s pevnými peniazmi. Ponúkame úver s nízkou úrokovou sadzbou 2%. Kontaktujte nás dnes prostredníctvom e-mailu greatfuturefinancialservices@gmail.com
Susan Benson | 15-02-2019 22:41:08
Dobrý deň, dámy a páni, Ste naliehavo potrebný podnikový úver, osobný úver alebo hypotekárny úver? Ak áno, odporučím kontaktovať Sunshine Financial Group prostredníctvom tejto e-mailovej adresy (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com), aby ste získali úver

Sunshine Financial Group je komplexná spoločnosť poskytujúca finančné služby, ktorá vám pomôže zlepšiť dlhodobý finančný úspech. Naše prispôsobené programy sú navrhnuté tak, aby pomáhali pestovať, chrániť a šetriť vaše bohatstvo poskytovaním personalizovaných služieb a odborných znalostí.

Ak sa vám zdá, že je tak ťažké získať vlastné pôžičky od miestnych bánk alebo iných finančných inštitúcií, nemusíte sa starať viac, pretože sme pomohli mnohým jednotlivcom a organizáciám, ktoré čelili finančným ťažkostiam na celom svete. Keď žiadate so SFGI, žiadate s dôveryhodnou spoločnosťou, ktorá sa stará o vaše finančné potreby. Budete sa postarať o celý proces.

KĽÚČOVÉ VÝHODY;

- Použiť kedykoľvek a kdekoľvek.
- Prijímať hotovosť za menej ako 24 hodín
- požičať od 1000 EUR do 30 miliónov EUR
- Žiadne skryté poplatky.
- nízka úroková sadzba vo výške 3%
- Získate možnosť výberu dátumu splácania, a to týždenne, mesačne alebo ročne po dobu trvania 1-30 rokov.
- Ponúkame tak zabezpečené, ako aj nezabezpečené úvery

Ak potrebujete naliehavú pôžičku do 24 hodín, prosíme, napíšte na e-mail nižšie pre viac informácií

E-mail: (sunshine_fginc@outlook.com)
E-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)
WhatsApp: +447903159998

S pozdravom
Marcus & Millichap | 04-02-2019 09:26:01
Dobrý deň, dámy a páni, potrebujete urgentnú pôžičku? Potrebujete úver na založenie vlastného podniku alebo projektu alebo na kúpu domu alebo auta? Potrebujete úver na vymazanie dlhov alebo zaplatenie účtov? Ak je vaša odpoveď áno, poradím vám, aby ste kontaktovali Marcus & Millichap na (pinnaclefinancegroupinc@gmail.com), aby ste získali rýchlu pôžičku
 
Pinnacle Finance Group je globálna úverová organizácia, ktorá sa venuje poskytovaniu rýchlo zabezpečených a nezabezpečených peňažných úverov fyzickým osobám a spoločnostiam so subvenčnou úrokovou sadzbou vo výške 3%. Pomohli sme mnohým osobám a organizáciám, ktoré čelili finančným problémom na celom svete. Keď sa prihlásite s nami, žiadate s dôveryhodnou spoločnosťou, ktorá sa stará o vaše finančné potreby. Postaráme sa o vás celý proces.

NAŠA ÚVEROVÁ SLUŽBA ZAHŔŇA;

* Osobné pôžičky
* BUSINESS LOAN
* HYPOTEKÁRNY ÚVER

Ponúkame úvery od minimálneho rozpätia od 1 000 do maximálne 10 miliónov eur a trvania úveru od 1 do 30 rokov na splatenie úveru (bezpečné a nezabezpečené).

Naším cieľom je poskytnúť vynikajúce profesionálne finančné služby.

Nechráňte svoje finančné problémy sami, aby ste neboli dlžníkmi ani finančnými stresmi, a preto musíte nás rýchlo kontaktovať, aby ste riešili vaše finančné problémy. Bude to pre nás veľkou radosťou, keď ste finančne stabilní.

Viac informácií o našej ponuke pôžičiek nás kontaktujte prostredníctvom tohto e-mailu:
(Pinnaclefinancegroupinc@gmail.com)
pinnaclefinancegroupinc@gmail.com

S úctou,
Marcus & Millichap
Pán LOUISE MIKE. | 11-12-2018 22:21:44
Ahoj

Ja som pán LOUISE MIKE dôveryhodný úverový veriteľ Potrebujete osobný alebo podnikateľský úver? Potrebujete úver na rôzne iné účely? Ak áno, kontaktujte nás. Ponúkame najväčšiu pôžičku vo výške 10000 dolárov dolárov 100 miliónov dolárov, euro libier. @ 2% pevnej úrokovej sadzby na obdobie 1 - 20 rokov. Dávame tri mesiace pred začatím mesačnej platby. Ak máte záujem, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailovej adresy: (louisemikefinancialhelp@gmail.com) a WhatsApp číslo +1 9095008442 na spracovanie.
Čakám na tvoju odpoveď.
S Pozdravom,
Pán LOUISE MIKE
PLUTO CREDIT FINANCE | 28-11-2018 01:13:37
Hľadáte dnes legitímnu pôžičku? Boli ste odmietnuté bankami kvôli zlej úverovej histórii? strach nič viac, pluto úverové financie doma je váš zlom s len cenovo prijateľnú úrokovú sadzbu 3%. Kontaktujte nás teraz cez

E-mail: plutocreditfinancier@gmail.com
PLUTO CREDIT FINANCE | 28-11-2018 01:13:12
Hľadáte dnes legitímnu pôžičku? Boli ste odmietnuté bankami kvôli zlej úverovej histórii? strach nič viac, pluto úverové financie doma je váš zlom s len cenovo prijateľnú úrokovú sadzbu 3%. Kontaktujte nás teraz cez

E-mail: plutocreditfinancier@gmail.com
zaini | 22-11-2018 11:45:14
Ahojte všetci!

Volám sa Zaini, som zo Slovenska, som ženatý, hľadal som úprimnú úverovú spoločnosť za posledné 3 mesiace a to, čo som dostal, bolo veľa podvodu, vďaka ktorému som im dôveroval a nakoniec vzali všetko moje peniaze a ponechal som menej peňazí, stratil som všetku nádej, bol som zmätený a frustrovaný, stratil som svoju prácu a pre mňa bolo veľmi ťažké nakŕmiť svoju rodinu, nikdy som nechcela robiť nič, nepožičovala by som viac spoločnosti , a tak som sa pýtal, ako mi požičať peniaze priateľovi, povedal som mu všetko, čo sa stalo, a povedal, že mi môže pomôcť, že vedel, že úverová spoločnosť, ktorá by mi mohla pomôcť, že od nich dostal pôžičku, povedal ako som požiadať o pôžičku, urobil som to, čo mi povedal, spýtal som sa ho, nikdy som to neporušil áno, ale skúsil som to a bol som prekvapený, že som dostal úver do 24 hodín, neverím tomu, čo vidím, dnes som šťastný a bohatý a ďakujem Bohu, že takéto úverové spoločnosti stále existujú aj v podvodoch na všetkých miestach a sľubujem, že budem zdieľať dobré správy s ľuďmi zo slovenčiny, prosím, každému, kto potrebuje pôžičku, aby sa obrátil na Dante Paola, majiteľ Dante Družstva Pomocou e-mailu: dantecooperativehelp@hotmail.com, pre rýchly rozhovor sa môžete dostať na Dante cez Whatsapp: +393511067514 Nikdy nezlyhajú, ale zmeniť svoj život ako môj.

Ďakujem

Zaini
MRS KATHY HALL | 19-10-2018 07:03:05
pozor:
Hľadáte REAL FINANCIAL LOAN COMPANY, ktorý vám poskytne pôžičku vo výške od 5 000 do 5 000 000 eur (za podnikateľskú alebo firemnú pôžičku, osobnú pôžičku, úvery na bývanie, pôžičku na autá, pôžičky na konsolidáciu dlhu, rizikový kapitál, pôžičku na zdravotnú starostlivosť atď.).
Alebo vám bola z jednej alebo druhej strany zamietnutá pôžička od banky alebo finančnej inštitúcie?
Použiť teraz a získať skutočný finančný úver spracovaný a schválený do 3 dní.
METHODIST LIMELIGHT CO-OPERATIVE LOAN COMPANY, sme "medzinárodne akreditovaným úverovým dlžníkom", ktorý poskytuje skutočné finančné pôžičky jednotlivcom a spoločnostiam s nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2% s platnou identifikačnou kartou alebo medzinárodným pasom vašej krajiny na overenie.
Náš úver Splácanie začína 1 (jeden) rok po získaní vašej pôžičky a doba splácania sa pohybuje od 3 do 35 rokov.

PRE okamžitú reakciu a spracovanie vašej žiadosti o úver do 2 pracovných dní,
Kontaktujte nás priamo prostredníctvom tohto e-mailu: methodistcooperativeloan@gmail.com


Kontaktujte nás s nasledujúcimi informáciami:

Celé meno:____________________________
Suma potrebná ako úver: ________________
Trvanie úveru: _________________________
Účel úveru: ______________________
Dátum narodenia:___________________________
Rod:_______________________________
Rodinný stav:__________________________
Kontaktná adresa:_______________________
Mesto / PSČ: __________________________
Krajina:_______________________________
Povolanie: ____________________________
Mobilný telefón:__________________________

Odošlite žiadosť o okamžitú odpoveď na adresu: methodistcooperativeloan@gmail.com

Ďakujem.
Pani KATHY HALL
Director.
KOOPERAČNÁ ÚVEROVÁ SPOLOČNOSŤ METHODIST
E-mail: methodistcooperativeloan@gmail.com
Elena | 15-10-2018 15:29:25
Vážení uchádzači o pôžičky

Máte nejaké finančné ťažkosti? Chcete začať s vlastnou činnosťou? Táto úverová spoločnosť bola založená organizáciami na ochranu ľudských práv na celom svete s jediným cieľom pomôcť chudobným a ľuďom s finančnými ťažkosťami v živote. Ak chcete požiadať o pôžičku, obráťte sa na nás s podrobnosťami uvedenými nižšie: elenanino0007@gmail.com

Názov:
Požadované množstvo úveru:
Trvanie úveru:
Telefónne číslo:

Ďakujem a Boh žehnaj
DÔVERA
Elena
Elena | 15-10-2018 15:26:26
Vážení uchádzači o pôžičky

Máte nejaké finančné ťažkosti? Chcete začať s vlastnou činnosťou? Táto úverová spoločnosť bola založená organizáciami na ochranu ľudských práv na celom svete s jediným cieľom pomôcť chudobným a ľuďom s finančnými ťažkosťami v živote. Ak chcete požiadať o pôžičku, obráťte sa na nás s podrobnosťami uvedenými nižšie: elenanino0007@gmail.com

Názov:
Požadované množstvo úveru:
Trvanie úveru:
Telefónne číslo:

Ďakujem a Boh žehnaj
DÔVERA
Elena
pluto credit finance home | 11-08-2018 00:01:54
Dobrý deň, pán / pani,
Potrebujete urgentný úver na začatie, alebo potrebujete úver na financovanie podniku? Potrebujete úver na vymáhanie dlhov? Potrebujete úver na kúpu auta alebo domu? ak áno, nebojte sa, ponúkame všetky druhy pôžičiek vo vhodnej sadzbe bez kreditnej kontroly! Kontaktujte nás dnes e-mailom.
E-mail: plutocreditfinancier@gmail.com
Telefón: +442033221063

Ďakujem.
Pluto Credit Financier
pluto credit finance home | 11-08-2018 00:01:26
Dobrý deň, pán / pani,
Potrebujete urgentný úver na začatie, alebo potrebujete úver na financovanie podniku? Potrebujete úver na vymáhanie dlhov? Potrebujete úver na kúpu auta alebo domu? ak áno, nebojte sa, ponúkame všetky druhy pôžičiek vo vhodnej sadzbe bez kreditnej kontroly! Kontaktujte nás dnes e-mailom.
E-mail: plutocreditfinancier@gmail.com
Telefón: +442033221063

Ďakujem.
Pluto Credit Financier.
pluto credit finance home | 10-08-2018 23:58:17
Dobrý deň, pán / pani,
Potrebujete urgentný úver na začatie, alebo potrebujete úver na financovanie podniku? Potrebujete úver na vymáhanie dlhov? Potrebujete úver na kúpu auta alebo domu? ak áno, nebojte sa, ponúkame všetky druhy pôžičiek vo vhodnej sadzbe bez kreditnej kontroly! Kontaktujte nás dnes e-mailom.
E-mail: plutocreditfinancier@gmail.com
Telefón: +442033221063

Ďakujem.
Pluto Credit Financier.
illona | 28-05-2018 17:14:58
Úvery dlžníkom. Po celom Lotyšsku.
Mnohí ľudia, tvárou v tvár finančným problémom, sú presvedčení, že nemôžu získať novú pôžičku. Nie je to však. Lotyšský úverový trh má veľa profesionálnych veriteľov, požičiavanie ľudí, ktorí majú finančné problémy ......
...agencefinance@hotmail.fr
illona | 28-05-2018 17:13:21
Úvery dlžníkom. Po celom Lotyšsku.
Mnohí ľudia, tvárou v tvár finančným problémom, sú presvedčení, že nemôžu získať novú pôžičku. Nie je to však. Lotyšský úverový trh má veľa profesionálnych veriteľov, požičiavanie ľudí, ktorí majú finančné problémy ......
...agencefinance@hotmail.fr
Alex Petrov | 10-07-2016 11:56:10

Hello,
Do you need an urgent loan to clear your debts or you need a capital loan
to improve your business? have you been rejected by banks and other
financial agencies? Do you need a consolidation loan or a mortgage? search
no more as we are here to make all your financial problems a thing of the
past. This is Alex Petrov loan company. we offer loans to those that are
interested at an affordable interest rate of 3%. Amount range from
$5,000.00 Dollars to a maximum of $100,000,000.00 Dollars.Our loans are
well insured as maximum security is our priority. INVESTORS ARE ALSO NEEDED.
Contact us via email:
alexpetrovloans@gmail.com
František | 08-02-2016 16:01:14
Dobrý deň, mám 11 kôz, kupili sme ich kôli mliečku deťom, na syr atď. Aby sme aj z toho niečo mali, ako začať? Ďakujem za každú dobrú radu.
bibi | 15-12-2015 14:06:47
Dobrý deň,

prosím vás o info ako sa môžem stať mladým poľnohospodárom? Stačí si iba založiť SHR a mať vek do 40 rokov alebo k tomu potrebujem niečo špeciálne? niejaké potvrdenie že mladý poľnohospodár? Ďakujem
Michal Mospan | 08-11-2015 21:28:10
Chcem sa opytat kde najdem formular k tomu aby som zalozil farmu lebo mam uz nieco rozbehnute a cchem to vsetko prihlasit poradte mi peosim
roman | 14-05-2014 18:44:00
prosim vas chcel by som zacat chovat hovedzy dobitok ale chcem byt zamestnany tam kde som chovat chcem v ramci svojho volneho casu mozem to
jozef | 26-04-2014 10:36:18
dobry den chcem sa spitat ako sa stat malohovatelom zvierat kvoz a hovedzieho dobitka a pritom bit aj zaevidovani na urade prace
lajtman anton,Okr.PD | 22-02-2012 14:02:31
Dobrý deň.Chcel by som začať chovať ošípané.Začal by som určite len s nejakými 10-20 kusmi.Musím niekde oznamovať,ked budem postupne ošípané predávať?Alebo to je len v tom prípade,ked budem mať zaregistrovanú farmu.
lajtman anton,Okr.PD | 22-02-2012 14:02:12
Dobrý deň.Chcel by som začať chovať ošípané.Začal by som určite len s nejakými 10-20 kusmi.Musím niekde oznamovať,ked budem postupne ošípané predávať?Alebo to je len v tom prípade,ked budem mať zaregistrovanú farmu.
lajtman anton,Okr.PD | 22-02-2012 13:49:35
Dobrý deň.Chcel by som začať chovať ošípané.Začal by som určite len s nejakými 10-20 kusmi.Musím niekde oznamovať,ked budem postupne ošípané predávať?Alebo to je len v tom prípade,ked budem mať zaregistrovanú farmu.
Pridať komentár
Meno:
Vyhľadávaniev článkoch
v inzerátoch


Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách na tejto stránke? Zadajte svoju emailovú adresu:Posledné komentáre
KomentárLuckson Pred 21 hodinami:
Ako sa stať farmárom
KomentárMária Včera:
Pestovanie špargle v Nových Zámkoch postupne zaniká
KomentárLenka Bolkova Včera:
Nemecká vláda finančne podporí roľníkov
Komentárcredit Predvčerom:
Agrárny sektor potrebuje od rezortu čo najskôr finančnú pomoc
KomentárMario 14-02-2019 05:34:06:
Agroúver - úver, s ktorým môžete rásť
KomentárKojonka Moe 11-02-2019 12:37:23:
Kto má lúky, pasienky a nechová kozy, tak prichádza o podporu
KomentárAnthony Woods 06-02-2019 09:20:45:
Pôda potrebuje vodu
Komentárlaura mezeiová 02-02-2019 18:16:57:
MP SR podporí chovy do 25 koní dotáciou 1000 eur na koňa
KomentárHope elinal 26-01-2019 22:42:38:
Program rozvoja vidieka SR a Operačný program Rybné hospodárstvo SR
Komentárgeorgekennethloaninvestment@gmail.com 07-01-2019 08:28:53:
Biopalivá nespôsobujú zdražovanie potravín
Inzercia
TOPlist
Bottom panel

© 2007 - 2017 všetky práva vyhradené! Obsah portálu je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis, šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Články uverejnené na Agroserveri neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.
Farby na stenu Farby, laky, omietky Košice