Poľnohospodárstvo, poľnohospodárska technika, stroje
FAQ   Hľadať   Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny   Registrácia   Nastavenia   Súkromné správy 
 Prihlásenie
Obsah fóra agroserver.sk -> Kombajny a rezačky -> Ktorý kombajn je váš favorit?
Autor Správa
Hendrik



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 1:40 pm    Predmet: Ktorý kombajn je váš favorit? Odpovedať s citátom

Páni, ktorý kombajn je váš favorit? Jazdíte aj na ňom? A prečo práve on?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Ut apríl 22, 2008 11:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Forschritt E 512 výbehový stroj, ale pre menšieho súkromníka stačí, dostupnosť náhradných dielov a cena hovoria svoje; jednoduchý stroj, krorý si každý vie opraviť ak nemá obe ruky ľavé Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
MiGiHo



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: St apríl 23, 2008 10:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Forschritt E 512 je teda pekna vykopavka. Niekedy to byvali dobre stroje, dalo sa na tom dobre naucit soferovat. Ale teraz uz naozaj iba pre sukromnika. A co sa tyka tich ruk Laughing , aj ked nema obidve lave, ma ich tam strcene asi casto, lebo sa to dost kazi. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: St apríl 23, 2008 12:23 pm    Predmet: opravy E512 Odpovedať s citátom

Keď sa na tom robi aka taka údržba, poslednú sezónu sme pokosili okolo 50 ha a ičlo to v pohode, až na to že začala tiecť vodná pumpa no tá neodide každú sezónu. Uznávam že kosohon má svoje muchy, treba ho častejšie kontrolovať a doťanovať; bol problém ešte z brzdami, no odkedy sme namontovali kotúčové pri redurtori, celkom slušne to aj brzdí.
Jasné, že sa nedá porovnávať so značkami JD, NH, CASE, či CLASS ale skosíme s ním kedy chceme a vyde to lacnejšie ako službami, prípadne splácať nový stroj je ťažké, keď má skoro každý na okolí kombajn Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
ToHubi



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: St apríl 23, 2008 2:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

stary dobry Forschritt E 512. Ked mu clovek porozumie vie pekne pomoct, a dokaze aj zamakat. Samozrejme ze to nemozte porovnavat s JD, NH, CASE, ... Ale tam aj ta cena je uz trosku ina
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
feddor



Založený: 27 apríl 2008
Príspevky: 4
Bydlisko: slovensko

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 8:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

512-ska bol dobry kombajn na svoju dobu a je aj teras ked sa využiva na mensich plochach.Na tie vaščie už patria ine stroje a ine značky.Každa ma svoje prednosti ale medzi moje top patria-CLAAS,MASSEY FERGUSON,NH,JD, a je jedno v akom su poradi.Vela zaleži,kto obsluhuje tieto stroje.A ak niekto chcete ist na žatvu 2008 na MF-38 alebo Claas 550,kludne napiste.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Spisso



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 8:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

co to znamena "ist na zatvu 2008" ? Bude nejaka predvadzacka, alebo podujatie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
feddor



Založený: 27 apríl 2008
Príspevky: 4
Bydlisko: slovensko

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 7:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ist na žatvu znamena že ak ma niekto zaujem pracovat na kombajne a nemusi mat ani skusenosti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Meszi



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2008 8:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Budete robit zatvu a hocikto moze sediet v kombajne pocas zatvy? Shocked
Pekne ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Spisso



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2008 8:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal by si sa prihlasit Meszi, mozno si zajazdis na poriadnom kombajne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Ut júl 15, 2008 8:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hello people, ako ide žatva? My sme začali pripravovať kombajn E512 dva dni pred začiatkom Laughing to nám nechcel ani naštartovať, bol prilepený hrebeň vo vstrekovacom čerpadle, okrem toho sme iba doplnili oleje, všetko premazali a vyčistili chladič a mláťačku, doteraz išiel v pohode až na bežne prkotinky, čo vyskakuju denne a jednu prasknutu vysokotlaku trubku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
martinott



Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Pi december 26, 2008 5:20 pm    Predmet: Kombajn Odpovedať s citátom

Mojím Favoritom medzi takou velikou škálou žacích mlátiček je CLAAS a od tejto značky je to LEXION. Ja jazdím na CLAAS LEXION 540. Je to parádny a luxusný stroj ja by som CLAAS nevymenil za žiadnu inú značku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
feddor



Založený: 27 apríl 2008
Príspevky: 4
Bydlisko: slovensko

PríspevokZaslal: Ut január 20, 2009 2:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Už jazdiš alebo ideš jazdit na 540?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
10145



Založený: 03 marec 2009
Príspevky: 6
Bydlisko: Topolčany

PríspevokZaslal: Pi marec 13, 2009 10:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja mám tiež 512,ročne robím okolo 100 ha.je to dobrý stroj a hlavne jednoduchý.keď mu dám to,čo treba, tak to ide stále.vlani som spravil stovku bez akejkolvek poruchy.teda až na jednu žabku....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gregorko47



Založený: 14 december 2009
Príspevky: 13
Bydlisko: Partizánske

PríspevokZaslal: Št december 17, 2009 11:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ja mam skúsenosti len zo staršími kombajnmi ale môžem zato porovnať. Najstarší kombajn na ktorom som karoval bola SK4 mali sme ho asi dva roky, bol to veľmi jednoduchý stroj a denne spravil približne 2 až 4 ha. veľmi záležalo aký bol porast. Keď bola zelina tak bol koniec.

Potom sme ho vymenili za E512. To bolo už delo na naše pomeri okolo roku 1999. Bolo to nepojazdné a robili sme tam všetko dá sa povedať. Ale prístup k náhradným dielom bol veľmi jednoduchý a na každom družstve sa dalo všeličo zohnať. Aj tak viacej ako 8 ha dene s nej nikto nedostane a to musí ísť bez poruchy. Je to naročne na údržbu čo sa týka kosohonu. Ale na tu dobu keď sa ten stroj vyrábal bo isto bezkonkurenčný.

A teraz pred rokom sme kúpili E514 a to je veľmi podobné E 512 ale sú tam tie nedostatky z E512 vylepšené a a prešpekulované ako kosohon, brzdy, vysypacia rula, rám je pevnejší, motor ma vačsí výkon a pod... Ešte sme dokúpili aj drtič z rakúska a už je aj nahodený len treba doriešiť náhon od motora a prepočítať otáčky. E514 je menej naročný na údržbu. takže zatiaľ je to môj favorit. Škoda že táto značka dnes už prakticky neexistuje rad by som chcel vidiet ich nove modely isto by to nebol ziadny shit. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď   
Zobraziť predchádzajúcu tému
Zobraziť nasledujúcu tému
Obsah fóra agroserver.sk
Strana 1 z 4
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group

Administrácia a hosting Neobyte webdesign