Poľnohospodárstvo, poľnohospodárska technika, stroje
FAQ   Hľadať   Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny   Registrácia   Nastavenia   Súkromné správy 
 Prihlásenie
Obsah fóra agroserver.sk -> Traktory -> Aký traktor ??
Autor Správa
tomas



Založený: 01 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2008 1:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

na tu luku ti podla mna bude stacit aj 52. Ma sice slabsi vykon ale aj mensiu spotrebu co je pri dnesnej cene nafty dost podstatne. Ak chces vediet parametre traktorov tak toto je celkom dobra stranka aj ked po anglicky.
http://www.tractordata.com/td/index.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2008 8:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Náhodou som natrafil na túto stránku http://www.anti.sk/pogo.htm
cena prekračuje tvoj limit skoro o 100 000 ale predsa je to repasovaný stroj zo zárukou Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 2:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tomas napísal:
na tu luku ti podla mna bude stacit aj 52. Ma sice slabsi vykon ale aj mensiu spotrebu co je pri dnesnej cene nafty dost podstatne. Ak chces vediet parametre traktorov tak toto je celkom dobra stranka aj ked po anglicky.
http://www.tractordata.com/td/index.html

meral si spotrebu niekedy u 52?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomas



Založený: 01 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 3:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no presne som ju nemeral ale hadam nechces povedat ze tie 3 valce na 52 spotrebuju pri koseni alebo obracani sena tolko ako 72.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: So máj 31, 2008 3:22 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tomas napísal:
no presne som ju nemeral ale hadam nechces povedat ze tie 3 valce na 52 spotrebuju pri koseni alebo obracani sena tolko ako 72.

Tak ja som to nahodou meral a s 5 tonou som na 52 mal 8l na hodinu a na 69 som mal 8,6l na hodinu.A pritom 52 na 5ke no sebemenšieho stupania odmieta tahať.A 69 nevie že niečo ťahá. Minimalna spotreba 52 bola bez naradia v doprave 5l na hodinu.Ak je rozdiel u teba 6dcl považovaný za úsporu pri ktorej sa oplatí isť do 3valca tak potom si ho treba kupiť. V orbe 3ky pluhy spotreba 20l nafty na 1 hektár.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Ne jún 01, 2008 10:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To je v orbe celkom slušná spotreba, nám už vychádzala aj 40 l na 5748 a to je vnej 72 motor, ale takú orbu neprajem nikomu Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Ne jún 01, 2008 8:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

CBS napísal:
To je v orbe celkom slušná spotreba, nám už vychádzala aj 40 l na 5748 a to je vnej 72 motor, ale takú orbu neprajem nikomu Laughing

čo ja viem či slušná ked 16145 spraví hektar za 15l nafty ale ten ma zase večšie pluhy to je jasné.Uvidime v orbe na jeseň zmeram spotrebu so 7245 a porovnám to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Ne jún 01, 2008 10:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No u nás 15 l/ha jedine pri podmietke a to aj nové stroje. Ale spotreba pri podryvaní 100 l/ha s JD 9320 je už zaujímavá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 4:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

CBS napísal:
No u nás 15 l/ha jedine pri podmietke a to aj nové stroje. Ale spotreba pri podryvaní 100 l/ha s JD 9320 je už zaujímavá.

Tak do toho by som tankovať nechcel
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 4:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing Dán si to môže dovoliť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
tomas



Založený: 01 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 5:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

wintrej napísal:
tomas napísal:
no presne som ju nemeral ale hadam nechces povedat ze tie 3 valce na 52 spotrebuju pri koseni alebo obracani sena tolko ako 72.

Tak ja som to nahodou meral a s 5 tonou som na 52 mal 8l na hodinu a na 69 som mal 8,6l na hodinu.A pritom 52 na 5ke no sebemenšieho stupania odmieta tahať.A 69 nevie že niečo ťahá. Minimalna spotreba 52 bola bez naradia v doprave 5l na hodinu.Ak je rozdiel u teba 6dcl považovaný za úsporu pri ktorej sa oplatí isť do 3valca tak potom si ho treba kupiť. V orbe 3ky pluhy spotreba 20l nafty na 1 hektár.


do orby je urcite lepsi vacsi traktor ale on bude zrejme robit vacsinou veci na ktore bude stacit aj 52-ka.A potom ked je to pri tahani 5tony na 4-ke rozdiel 6 deci na hodinu tak pri koseni popr. obracani bude zrejme rozdiel o nieco vacsi. Jasne ze ak by mal 50 Ha pola a 20H luky tak by bol pre neho vacsi traktor lepsi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 7:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tomas napísal:
wintrej napísal:
tomas napísal:
no presne som ju nemeral ale hadam nechces povedat ze tie 3 valce na 52 spotrebuju pri koseni alebo obracani sena tolko ako 72.

Tak ja som to nahodou meral a s 5 tonou som na 52 mal 8l na hodinu a na 69 som mal 8,6l na hodinu.A pritom 52 na 5ke no sebemenšieho stupania odmieta tahať.A 69 nevie že niečo ťahá. Minimalna spotreba 52 bola bez naradia v doprave 5l na hodinu.Ak je rozdiel u teba 6dcl považovaný za úsporu pri ktorej sa oplatí isť do 3valca tak potom si ho treba kupiť. V orbe 3ky pluhy spotreba 20l nafty na 1 hektár.


do orby je urcite lepsi vacsi traktor ale on bude zrejme robit vacsinou veci na ktore bude stacit aj 52-ka.A potom ked je to pri tahani 5tony na 4-ke rozdiel 6 deci na hodinu tak pri koseni popr. obracani bude zrejme rozdiel o nieco vacsi. Jasne ze ak by mal 50 Ha pola a 20H luky tak by bol pre neho vacsi traktor lepsi.

Ten rozdiel je minimalny v spotrebe, ale vo vykone zase znacny preto sa priklanam aspon k 7245. Ked presadnes zo 72 do 62 tak mas pocit ze to je lemra leniva a co potom ked predasnes do 52..? Ja by som to uz nikdy nechcel jedine tak do Z 25 alebo 3011 tak je to dobre pretoze to ma okolo 2ton ale 5245 ma 4t a tam je to slabe jak caj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Samorost



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: St jún 11, 2008 8:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

uz si nieco kupil zaciatocnik?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zaciatocnik



Založený: 26 máj 2008
Príspevky: 8
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: St jún 11, 2008 2:47 pm    Predmet: Poďakovanie Odpovedať s citátom

Ďakujem všetkým za odpovede. Je to super, že sa človek môže opýtať na názor iných a potom si vybrať.

Tak ja som si vybral tú 6245. Tá sa mi ľúbi, lebo aj ceny sú aké také a odhrňovať budem sneh dole z kopca, lebo tá usadlosť je na takom tiahlom kopci 2,5 km od cesty.

Balíkovať nebudem, lebo máme fúkar na seno, takže horal to pochňape.

Wintrej, ty máš jaké bicepsy ?
To vládzeš s tou pílou robiť celý deň ?? Rolling Eyes
Tak to si makáč !

Ešte raz Ďakujem všetkým a prajem Vám všetko naj !!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 4:12 pm    Predmet: Re: Poďakovanie Odpovedať s citátom

zaciatocnik napísal:
Ďakujem všetkým za odpovede. Je to super, že sa človek môže opýtať na názor iných a potom si vybrať.

Tak ja som si vybral tú 6245. Tá sa mi ľúbi, lebo aj ceny sú aké také a odhrňovať budem sneh dole z kopca, lebo tá usadlosť je na takom tiahlom kopci 2,5 km od cesty.

Balíkovať nebudem, lebo máme fúkar na seno, takže horal to pochňape.

Wintrej, ty máš jaké bicepsy ?
To vládzeš s tou pílou robiť celý deň ?? Rolling Eyes
Tak to si makáč !

Ešte raz Ďakujem všetkým a prajem Vám všetko naj !!!


Naposledy upravil wintrej dňa Pi jún 13, 2008 9:39 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď   
Zobraziť predchádzajúcu tému
Zobraziť nasledujúcu tému
Obsah fóra agroserver.sk
Strana 2 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group

Administrácia a hosting Neobyte webdesign