Poľnohospodárstvo, poľnohospodárska technika, stroje
FAQ   Hľadať   Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny   Registrácia   Nastavenia   Súkromné správy 
 Prihlásenie
Obsah fóra agroserver.sk -> Traktory -> Zetor 5245
Autor Správa
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 6:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

CBS napísal:
Kamaráti mali 5245, no ten stál viac v dielni ako na poli, stále mali niečo s motorom no možno mali naň takú smolu Laughing potom ho vymenili za 7011.

ja mám 5245 od roku 1989 a na motore sa ešte nič nepokazilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ToHubi



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 8:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Rolling Eyes

Povedal by som, ze tu ma niekto pekne nastudovany a odmerany svoj traktor. Asi mas velmi rad svoj traktor Smile. Kolko uz na nom jazdis?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Samorost



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 9:05 am    Predmet: Odpovedať s citátom

wintrej napísal:
Samorost napísal:
To si teda moc dobre vlakno nezacal. Mal som moznost dva krat s 5245 nakladat, a mozem povedat, ze je to trochu nedomyslene. Alebo skor tento Zetor je urceny skor na manupiluciu zo zadu (tahanie,..) ako na nakladanie. Nakladal som s tym slamu a vsetko mi to chodilo na chladic, ten potom bol malo vetrany a prehrieval sa mi motor. Musel som to po kazdej hodine cistit a slamu odtial vyhadzovat, no hnus. S inym strojom by som urobil viac roboty za ten cas.


Prehrievanie pri nakladani nemá nič špoločné s trojvalcom ale s tým že si si nedal sitko na prednu masku a na bočné.keby si tak spravil nezasere sa ti chladič.Stejný problém na aj 4 valec je tam rovnaký chladič od 52až po 77.Takže stači pri praci rozmýšlať a vyvaruješ sa problémom.


Ten traktor nebol moj, zaskakoval som v jednej firme na brigade. A to sito sa pravdepodobne nedodava od fabriky, a ani to asi netusili, ze si to tam maju dolozit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petermihina



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 2:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu to vyzera, ze niekto na ZETOR neda dopustit Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 7:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zetor bol domácou značkou, dostupnosť náhradných dielov ho držia v popredí aj dnes. Sú to vhodné traktoty ako aj pre večšie podniky na zásobovanie a ľahké práce, ako aj pre drobných hospodárov pre všestranné použitie. Podobné výkonnostné triedy traktorov sa sem dovážali iba v malom, alebo v špeciálnom prevedení, ako napr. MTZ.

Naposledy upravil CBS dňa Ut apríl 29, 2008 9:21 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
petermihina



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 8:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To je jasne ze ZETOR vedie, pretoze aj jazdenky su teraz najdostupnejsie, najlacnejsie, a diely na ne sa stale daju zohnat. Len som, ze wintrej to ma vsetko ako podrobne nastudovane. Ja nepoznam takto svoj osobak, a to v nom jazdim viac ako na traktore Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2008 9:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidno, že niekoho to baví, niekoho zaujíma viac vývoj strojov, niekto ich rád zdokonaluje a upravuje, niekto iba rád jazdí, niekoho zaujímajú viac technické parametre a jazdné vlastnosti, nierto sa rád rýpe v pôde a niekto všetko, veď na to je tu toto fórum, podeliť sa s ostatnými o rady sa skúsenosti prípadne sa pobaviť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
ToHubi



Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2008 10:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna je dobre vediet o svojom stroji co najviac, vie co dokaze, aku ma spotrebu, co potrebuje aby mal dobry vykon.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Št máj 01, 2008 7:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ToHubi napísal:
Rolling Eyes

Povedal by som, ze tu ma niekto pekne nastudovany a odmerany svoj traktor. Asi mas velmi rad svoj traktor Smile. Kolko uz na nom jazdis?

Traktor je moj priateľ a mám ho moc rád a aj ho udržujem v čo najlepšom stave.Jazdim na ňom 12 rokov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Št máj 01, 2008 8:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ToHubi napísal:
Podla mna je dobre vediet o svojom stroji co najviac, vie co dokaze, aku ma spotrebu, co potrebuje aby mal dobry vykon.

Je to tak ako pišete každí má to svoje rád a je to fajn ked sa niekto zaujíma o také veci hlbšie a baví ho to.
Ja teraz najnovšie prerábam Z5245 na 7245.Pretože postupom času človek zistí že predsa ten trojvalec je slabši a že to ozajstné čaro skrýva 4 valec. Zohnal som motor 6901 zgenerálkoval ho nakupil potrebne veci na prestavbu a 16.5.2008 sa ide do dielne s mojím najlepším kamaratom Milanomhájenkom začať prestavba perpetum mobile. A ked už má traktor nové pneu a nový motor tak aj nový lak dostane.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CBS



Založený: 20 apríl 2008
Príspevky: 157
Bydlisko: okres Levice

PríspevokZaslal: Št máj 01, 2008 9:31 pm    Predmet: Predná náprava Odpovedať s citátom

Keď spomínaš nové gumy, predná náprava zostáva?
A čo kardan, bude nový, alebo to dorieši zváračka Surprised a bude to chcieť aj novú kapotáž.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Pi máj 02, 2008 3:18 pm    Predmet: Re: Predná náprava Odpovedať s citátom

CBS napísal:
Keď spomínaš nové gumy, predná náprava zostáva?
A čo kardan, bude nový, alebo to dorieši zváračka Surprised a bude to chcieť aj novú kapotáž.

Predna náprava zostáva je plnohodnotná ako aj česká. kadan nový na 4 valec,nová kapotáž, tyč, riadenia,tiahla dlhšie na servo 2ks,trubka na vzduch dlhšia,tiahlo plynu dlhšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomas



Založený: 01 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Pi máj 02, 2008 6:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nerozmyslal si o tom ze by si 5245 predal a kupil si 7245? Bolo by s tym menej roboty a predsa len bol by cely 7245 a nie polovica dielov z 52 a druha polovica z 72. Zda sa mi to jednoduchsie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wintrej



Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 8:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tomas napísal:
nerozmyslal si o tom ze by si 5245 predal a kupil si 7245? Bolo by s tym menej roboty a predsa len bol by cely 7245 a nie polovica dielov z 52 a druha polovica z 72. Zda sa mi to jednoduchsie

Rozmýšlal ale dospel som k tomu že lepšie si bude nechat to čo mám a len vymeniť motor.Inak všetky diely su tie čo aj na 7245 takže okrem par veci je to všetko stejné.
mysliš že je jednoduché kúpiť dobrú 7245? Ktovie čo to ma za sebou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomas



Založený: 01 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2008 9:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no to je asi ako so vsetkymi traktormi. Ak robil v lese tak by som ho nekupoval. Mozno aj kupit nejaky z dovozu a potom zohnat cisla. Tie byvaju vacsinou v celkom dobrom stave. My sme kupili taku 5748. Sice nejako vabne nevypadala ale bolo ny nej vydiet ze viacej stala ako robila tak sme ju trosku namalovali, spravili mensie opravy, dali nove gumy, zohnali cisla a je ako nova . Neviem ja by som to takto skusil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď   
Zobraziť predchádzajúcu tému
Zobraziť nasledujúcu tému
Obsah fóra agroserver.sk
Strana 2 z 7
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group

Administrácia a hosting Neobyte webdesign